Home Відпочинок Випробували новий екскурсійний маршрут в рамках урбаністичного літературного проєкту «Читати Житомир». ФОТО

Випробували новий екскурсійний маршрут в рамках урбаністичного літературного проєкту «Читати Житомир». ФОТО

324

Дізнатися більше про митців, які жили і творили в Житомирі та навіть ознайомитися із їх творами (повністю або частково, де описано нашу місцевість і її жителів) можна під час двогодинної екскурсії «Читати Житомир», яку нещодавно вперше провела Людмила Заліщук.

Зокрема, маршрут пролягає центральною частиною міста і має вісім основних зупинок. Старт – на Бульварі, а завершення – на вулиці Леха Качинського. Уже наприкінці червня, говорить пані Людмила, має намір знову провести подібну екскурсію в рамках фестивалю «Шодуарівська альтанка».

Першими випробували новий екскурсійний маршрут школярі та студенти. Їм така можливість випала абсолютно безкоштовно – відгукнулися на попередній анонс у соцмережах. Вони слухали цікаві факти, знайомилися ближче з тими, чиї імена могли чути на уроках літератури або бачити на табличках із назвами вулиць, оглядали будівлі, де митці свого часу жили і працювали, а паралельно слухали вірші та уривки з прозових творів.

Людмила Заліщук не розкриває подробиць екскурсії, але запевняє, що цікаво буде кожному. Одного лише Бориса Тена згадує п’ять разів.

Пішохідна екскурсія є частиною урбаністичного літературного проєкту «Читати Житомир», який спільно реалізують Житомирський обласний краєзнавчий музей (відділ «Житомирський обласний літературний музей»), ДУ «Житомирська політехніка», Житомирська обласна організація Національної спілки письменників України та Житомирська обласна бібліотека для дітей і юнацтва.

Відомо, що ідея проєкту – не нова та виникла ще до початку повномасштабного вторгнення (за аналогією «Читати Київ»). Таку ініціативу в Житомирі вирішила розвинути і втілити викладачка «Житомирської політехніки» Євгенія Канчура, яка й звернулася до керівниці літературного музею, а далі підключилися інші партнери.

До слова, при оформленні екскурсії пані Людмила, яка працює у літмузеї, використовувала бібліотечний фонд обласної бібліотеки для дітей і юнацтва і саме там відвідувачі можуть взяти усі книги, про які йдеться упродовж мандрівки, а згодом на сайті бібліотеки навіть викладуть електронний варіант творів.

У свою черга ДУ «Житомирська політехніка» залучає до проєкту студентів. Приміром, значну допомогу під час проходження практики у літературному музеї надавали студенти, які здобувають освіту за спеціальністю «Прикладна лінгвістика». Також на сайті політехніки буде окремий розділ, присвячений проєкту (українською та англійською мовами) – мапа «Читати Житомир» з усіма локаціями (8 локацій, 8 письменників і коротко про них, 8 творів).

У рамках проєкту по Житомиру також хочуть встановити спеціальні позначки (таблички, підставки), з яких перехожі зможуть більше дізнатися про «Читати Житомир» і перейти через QR-код на сайт політехніки, де буде аудіо- та відеоконтент для доповнення.

У літературному музеї планують облаштувати окрему експозицію, де буде відображено принаймні частину проєкту «Читати Житомир».

Що стосується екскурсії, то у майбутньому вона буде ще доопрацьовуватися і, ймовірно, скорочуватися чи розбиватися на два блоки, адже дві години пішої прогулянки, за результатами першого разу, це трохи забагато. Це може бути просто екскурсія, урок під відкритим небом з української або зарубіжної літератури, літературні читання тощо.

Юлія Демусь

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here