Home Війна Експолковника, агента розвідки ПВК «Вагнер» з Житомира засудили до 15 років ув’язнення...

Експолковника, агента розвідки ПВК «Вагнер» з Житомира засудили до 15 років ув’язнення за держзраду (ФОТО)

1594
0

За публічного обвинувачення Житомирської обласної прокуратури житомирянина визнано винним у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану, – повідомили в Житомирській обласній прокуратурі.

Його засуджено до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна, а також позбавлено військового звання – полковника.

Прокурор довів, що відставний полковник з вересня 2022 по лютий 2023 роки активно співпрацював з ворожою розвідкою ПВК «Вагнер».

Маючи навички військового – свого часу очолював штаб розвідки ракетних військ та артилерії, ретельно виконував усі завдання російського куратора. Спілкувався з ним через одну із заборонених соцмереж та Телеграм. Діяв зрадник під позивним «Снаров».

Засуджений вивчав розташування стратегічно важливих об’єктів, військових частин, чисельність військової техніки ЗСУ та маршрути пересування. Він відстежував наявність оборонних об’єктів біля адмінбудівель та правоохоронних відомств. Здобуту інформацію наносив на детальну карту міста Житомира, фото якої надсилав ворожій розвідці.

Також збирав та передавав вагнерівцям анкетні дані командирів однієї з військових частин. При цьому усвідомлював тяжкість свого злочину та скаржився куратору, що при такій співпраці він ризикує своєю свободою. У суді обвинувачений вини не визнав. Поводився зухвало, використовував свій стан здоров’я, щоб затягнути строки розгляду справи. Не приховував своїх проросійських ідеологічних поглядів, підтверджуючи зневажливе ставлення до українців.

Окрім того, перебуваючи під заставою, він порушив зобов’язання та намагався втекти до Білорусі. Однак був затриманий при спробі перетину кордону. Відтоді перебуває під вартою.

Підписуйтесь на «Перший Житомирський» у соцмережах:
Telegram
Facebook
Instagram
YouTube
TikTok

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here