Малин: як виглядає місто після місяця щоденних обстрілів. ВІДЕО

4524

Малин – менше 90 км від Житомира. Після орків місто, як і всю Малинську громаду, не впізнати. Малин був найближчим містом Житомирщини до лінії розмежування. Ще декілька днів тому, 1 квітня, тут звучали обстріли.

До 70% населення виїхали звідси у більш безпечні місця. Адже тут були майже щоденні обстріли – понад 100 із різних видів зброї (згодом ні влада, ні громада їх уже не рахували).

Російські окупанти стріляли по школах, будинках культури, ФАПах та житлових будинках. Загалом пошкодили понад 300 будівель, більше 60 знищили.

Розбомблений центр, проте зі своєю туристичною воєнною родзинкою – пам’ятниками путіну і лукашенку як карта візуалізації бажань.

Міський голова Малина Олександр Ситайло у коментарі Першому житомирському розповідає, що пам’ятники встановили креативні місцеві після того, як російські військові знищили центр міста:

«Авіаударами рашисти зруйнували повністю центральну площу міста, яка була відремонтована, знищили приміщення військкомату, продовольчого магазину. Пошкодили церкву московського патріархату – вони навіть свої патріархати нищать.

Натомість вцілів наш прапор України. Він пережив обстріли.

Наші місцеві каменярі зробили ці пам’ятники, щоб люди знали тих, хто несуть горе і геноцид нашому народу. Ті обстріли, які відбувалися, були не просто по військових об’єктах, а по цивільних, нищилися цивільні будинки, населення. Я вважаю, це геноцид».

Під час бомбардувань у центрі Малина загинув місцевий житель. Загалом у громаді від обстрілів загинули восьмеро осіб, із них троє – діти: рідні брат і сестрички.

Російські військові розбомбили і міст у Малині, який з’єднував дві частини міста. Нині він суто пішохідний. Це викликало труднощі для пересування, тому влада організувала безкоштовний громадський транспорт по Малину.

«Так як міст зруйнований, ми зробили пішохідний перехід для того, щоб максимально убезпечити людей. Життя триває, працюють комунальні служби, лікарня та інші соціально значимі установи», – говорить Ситайло.

У Малині правильно організували роздачу гуманітарної допомоги людям – без черг. Там одразу визначили категорії осіб, які найбільше потребують підтримки, та розвезли продукти та інші необхідні речі людям. По селах долучалися старости. Мер Малина говорить, що найбільше підтримки громада отримала від Житомирської обласної цивільної адміністрації – продукти, ліки та інше. Також допомогу отримували зі Львова, багато – з-за кордону.

У громаді на місцях залишилися всі старости та сільські голови. Вони попереджали людей про необхідність покинути свої домівки, організовували транспорт, особисто розвозили хліб та інші продукти, а нині допомагають тим, хто вирішив повернутися.

«Усі старости на своєму місці. Війна насправді показує, хто є хто. Битися потрібно кожному на своєму фронті», –  розповідає про них голова громади.

У Малинській громаді є вигорілі вулиці, чорні ділянки лісу, зруйновані вщент будинки, знищені окупантами цілі сім’ї, нездетоновані снаряди на тротуарах. Тут місцеві вже за звуком можуть розрізняти, що летить – літак чи вертоліт, ракета, авіабомба (500-тка чи інша), град чи міномет. Також навчилися відрізняти, хто стріляє – орки по населенню чи їм дають відповідь українські військові.

Нині ж ЗСУ вигнали російських військових. Тепер у безпечні населені пункти починають повертатися жителі.

Читайте також: Зруйновані цілі вулиці: як живе прикордонний Овруч. Фото

Юлія Грама

Знищений міст у Малині
Пам’ятники путіну і лукашенку
Окупанти обстріляли навіть церкву московського патріархату
Центральна площа міста
Центр Малина

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here