Home Війна Масового повернення ухилянтів з-за кордону не буде, – Веніславський

Масового повернення ухилянтів з-за кордону не буде, – Веніславський

563

Масової екстрадиції чоловіків-ухилянтів з-за кордону до України не буде. Адже процедура має персоналізований характер, коли за кожним фактом збираються документи про переховування особи.

Про це повідомив представник президента у парламенті Федір Веніславський в ефірі “Радіо Свобода”:

“З точки зору юридичної процедури масової екстрадиції громадян немає. Кримінальна відповідальність має персоналізований, індивідуальний характер.

Відповідно з кожного факту необхідно звертатися і надавати відповідні документи про те, що особа переховується від органів досудового розслідування, суду і лише після цього можна задіяти процедуру екстрадиції. Але з огляду на правила, європейські правові стандарти, які регламентують діяльність і судових органів, і правоохоронних – це може бути оскаржено в суді Болгарії, Польщі чи Румунії. І остаточне рішення буде за судом.

Тому звичайно це дуже непроста процедура і будемо думати, як її зробити більш гнучкою. Але це потребує ретельних аналізів і дискусій”.

Нардеп заявив, що чоловіки незаконно перетинають кордон як мінімум трьома способами:

  1. поза офіційними пунктами пропуску;
  2. перетин кордону у сховку та в нейтральній зоні вже на підставі паспорта;
  3. найбільш поширений – з використанням підроблених документів, які дозволили виїхати за межі країни (довідки про інвалідність та ін.).

“З точки зору пред’явлених документів офіційно законно перетнули державний кордон. Але з точки зору підроблених документів – це окремий злочин, який охоплює собою відповідальність і тих, хто виготовив такі фальшиві документи, і тих, хто такі документи свідомо використовував.

Оскільки ми розуміємо, якщо людина, не маючи статусу особи з інвалідністю, скористалася такими документами – це є злочином для уникнення виконання конституційних обов’язків”, – деталізував нардеп.

Він додав, що ці дії потребують реєстрації кримінальних проваджень, встановлення таких фактів – компетенція правоохоронних органів. Далі мають бути проведені експертизи щодо підробки документів, а вже після цього повідомлення особи про підозру. Як наслідок – екстрадиція.

Нагадаємо, Веніславський зареєстрував законопроєкт про скасування відстрочки для 30-річних студентів.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here