Протягом усього минулого тижня рідні загиблих героїв, волонтери та усі небайдужі щоденно виходили під будівлю міської ради, а згодом і на майдан Соборний, у Житомирі, аби нагадати владі міста й громаді про Загальноукраїнську ініціативу – хвилина мовчання з метою вшанування полеглих захисників.

Зокрема, учасники закликали до того, аби рівно о 9.00 зупинявся рух транспорту, перехожі на вулицях, робота закладів та установ на одну хвилину і житомиряни вшановували усіх загиблих на війні.

Учасник АТО, який отримав важке поранення, втратив кінцівку і нині пересувається на протезі та займається волонтерською і громадською діяльністю, Олександр Швецов оголосив про намір залишатися на місці збору акції (майдан Корольова поблизу Великої Бердичівської) цілодобово, а хвилина мовчання звучить на початку кожної години. Одна з його вимог – аби до ініціативи долучалися посадовці і співробітники з міської ради, облради та ОВА.

Водночас рідні загиблих військових під час однієї з акцій імпровізовано почали встановлювати на клумбі поруч з міською радою прапори, на яких записані імена та прізвища полеглих, їх позивні, номери військових частин, підрозділи, інформація про роки життя та смерті. Таких прапорів щодня стає все більше.

Відзначимо, що місця із прапорами на честь загиблих є у різних містах країни, а найбільша кількість – в центрі Києва. Також загиблих захисників вшанували у Поліському національному університеті, на території якого днями відбулася висадка дерев. За словами заступника голови Студентської ради університету Романа Захарчука, попередньо відповідне звернення до адміністрації надійшло від викладачем кафедри «Правознавства» і волонтерки Наталії Циганчук.

Її прохання підтримали та визначили окреме місце – одну з алей біля ЗВО зі сторони Бульвару. Рідні героїв висадили там 18 дерев, серед яких – граб, жасмин, бузок, сумах, спірея, ялівець, кизильник, бирючина та інші декоративні рослини. Різновид саджанців обирали самі батьки, дружини та діти воїнів. На кожному дереві або кущі – табличка з інформацією про загиблого (ПІБ, позивний, звання, місце служби та QR-код). Роман Захарчук зауважив, що дерева на честь загиблих висаджуватимуть і надалі.

Юлія Демусь

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here