«Справедливий термін служби – найкраща подяка військовим»,- звертаються до влади учасники Всеукраїнського пікету в Житомирі. ВІДЕО

108

Вже 13-й раз поспіль протягом останніх 9 місяців у різних містах, зокрема й в Житомирі, протягом 29-30 червня проходять акції в рамках Всеукраїнського пікету за чіткі терміни служби для військовослужбовців, які від 24 лютого 2022 року боронять країну.

На них виходять дружини, діти, матері, сестри, друзі захисників, небайдужі представники громади. Їх вимоги незмінні – встановити чіткі терміни служби для діючих військових і тих, хто прийдуть на їх зміну, мобілізуючись в подальшому.

Кажуть, що до цього часу влада ігнорує їх вимоги та порушує права тих, хто, в переважній більшості, став на захист країни добровільно ще в перші дні повномасштабної війни. Нинішні воїни – заручники ситуації, по-суті раби, які мають лише обовʼязки.

«Якщо у 2022-му захисникам усі були вдячні, ними пишалися, захоплювалися, називали мужніми та героїчними, то за два роки риторика у суспільстві різко змінилася і тепер звучить: «Ми вас туди не посилали», «Я нікому нічого не винен», «Вони знали куди йдуть», «Я не народжений для війни», «Мені ця країна нічого не дала», – кажуть учасниці акції в Житомирі.

Жінки наголошують, що їх чоловіки, сини та батьки теж не були професійними військовими, але залишили все – роботу, родину, мирне і звичне життя, і захищають країну, але вони не роботи – втомлюються, фізично та морально виснажені, мають численні проблеми зі здоровʼям. Їх потрібно змінювати, а військові так само можуть вертатися до цивільного життя та «тримати економічний фронт».

Спільнота рідних захисників розробила чіткі механізми поступового звільнення зі служби для військових з урахуванням бойових коефіцієнтів (відповідна петиція, де це все прописано, досі не розглянута). Вони переконані, що змінювати є ким, але владі й суспільству вигідно, аби бійці стояли на фронті до останнього.

Після завершення акції на майдані Корольова учасники пройшлися мирною ходою центром Житомира, скандуючи гасла та закликали інших приєднуватися.

Юлія Демусь

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here