Home Війна У Житомирі син загиблого військового – 15-річний Ілля Дроздов, виготовляє діодні свічки...

У Житомирі син загиблого військового – 15-річний Ілля Дроздов, виготовляє діодні свічки для ЗСУ. ФОТО

456
0

Учасник АТО Юрій Лисак влітку минулого року відкрив у Житомирі майстерню, де проходять безкоштовні заняття для ветеранів, діючих військових і рідних полеглих воїнів. Зокрема, вони вчаться виготовляти вироби із дерева. Обладнання для майстерні вдалося закупити у рамках грантової підтримки (Програма розвитку ООН “Ветерандвіж 2.0”), а також передавали друзі, учасники спільноти “Вироби із вироба”, яку чоловік заснував чотири роки тому і за цей час зібрав аудиторію у 140 тисяч користувачів.

Сам Юрій багато років працював юристом, а з 2015-го по 2020-й боронив країну в складі ЗСУ, звідки звільнився за станом здоров’я. Повернувшись додому, активно займався громадською та волонтерською діяльністю, підтримував дітей і членів родин загиблих військових у Житомирі, проводив виставки. Тоді ж почав опановувати столярну справу і зрозумів, що це не лише додаткові навики, але й свого роду реабілітація і арт-терапія.

Задумав втілити великий проєкт в цьому напрямку, аби й інші побратими могли також навчатися, відволікатися і покращувати свій стан. Старт довелося тимчасово відкласти через початок повномасштабного вторгнення, але у червні 2022 року представив ініціативу, для потреб якої орендував велике приміщення в центрі Житомира і попередньо провів набір охочих відвідувати заняття, аби своїми руками робити з дерева речі для дому, побуту, кухонне приладдя, декор.

Один із них – 15-річний Ілля Дроздов. Його батько – Ігор Дроздов (1981-2022) став на захист країни в перші дні повномасштабного вторгнення російських військ, був лейтенантом 46 бригади, брав участь в обороні Києва, загинув на Херсонщині, відзначений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно). Хлопець навчається у 10 класі ліцею № 16, відвідує тренування з рукопашного бою та готується вступати у військовий навчальний заклад, а між тим двічі на тиждень навідується в особисту майстерню Юрія Лисака, яку той облаштував самотужки у підвальному приміщенні багатоповерхівки, де мешкає з родиною.

У кількох кімнатах розмістив обладнання, заготовки для роботи, свої готові вироби – дитячі світильники-будиночки, органайзери для робочого столу, годинники, підставки під мобільні телефони, сувенірну продукцію на патріотичну тематику.

З-поміж іншого своє особисте робоче місце тут має й Ілля. Розповідає, що ходить у майстерню з жовтня минулого року. Під час кожного візиту проводить у майстерні разом із наставником 1,5-2 години. Наразі працює над партією діодних свічок до потреб захисників. Поки вдалося виготовити близько 30, але поставив за мету – не менше сотні, а далі хоче передати їх безпосередньо військовим на фронт. Хлопець розповідає, що долучається до благодійних акцій та зборів, які проводять у ліцеї на підтримку ЗСУ, а тепер хоче використати ще одну можливість, аби допомогти воїнам ще й таким чином.

Для свічок розміром 6,5 на 3,5 см використовує елементи з дерева (заготовки робить завчасно), які з’єднує між собою, кріпить контакти, світлодіоди, встановлює батарейки. Вартість однієї, зазначає Юрій Лисак, з урахуванням матеріалів та затрачених ресурсів – 35 гривень. Деревину безкоштовно передає його товариш, який займається виробництвом ламелей, а залишки віддає у майстерню. Все інше – контакти, елемент освітлення, контакти, замовляє через інтернет за кордоном – так вигідніше. Свічки – компактні, зручні, легкі: те, що треба в умовах війти. Коли заряд закінчився, батарейки можна змінити, а свічкою надалі освітлювати приміщення або використовувати як кишеньковий ліхтарик. Серед військових вони себе зарекомендували добре. Раніше Юрій вже передав кілька партій власного виробництва. Тепер допомагає порадами Іллі.

Розповідає, що у хлопця все добре вдається. Поки він здобуває практику і робить простіші речі, аби випрацювати м’язову пам’ять, а в подальшому зможе виконувати і складнішу роботу та остаточно визначиться, вироби якого формату й спрямування виготовляти.

Ілля ж не виключає, що у майбутньому це цілком може стати його хобі.

Юлія Демусь

Previous articleМВС України скасувало норму про недопуск тварин в укриття
Next articleУ Житомирському парку Шодуара провели тренування-практикум зі спортивного орієнтування

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here