Головна Війна Як користуватися свічками, щоб не було пожежі, та чим їх замінити: поради...

Як користуватися свічками, щоб не було пожежі, та чим їх замінити: поради від житомирського рятувальника

197
0

Необережне поводження з вогнем  – найчастіша причина пожеж в Україні.  Через відключення світла на Житомирщині різко зросло використання свічок, а значить і ризик загорянь у квартирах та будинках. Загалом у області було дві пожежі через неправильне поводження з свічкою та газовою плитою.

Про це у коментарі Першому житомирському розповіла начальниця сектору зв’язків з громадськістю Головного управління ДСНС України у Житомирській області Оксана Ковальчук:

У листопаді сталася 1 пожежа через необережність під час використання свічки в приватному секторі в смт Першотравневе Коростенського району, обійшлося без жертв. Також ще 1 пожежа сталася в смт Андрушівка у листопаді через порушення правил пожежної безпеки при експлуатації побутових газових приладів, зокрема, газової плити на кухні“, – розповіла Ковальчук.

Заступник начальника управління-начальник відділу організації  наглядово-профілактичної роботи управління запобігання надзвичайним ситуаціям Головного управління ДСНС України у Житомирській області Пафенюк Андрій розповів, що у правилах пожежної безпеки немає такого розділу, щодо використання свічок. Проте, аби уникнути пожежі в будинку від свічок є певні рекомендації:

“Взагалі правил безпеки щодо використання свічок немає. Звісно, в правилах пожежної безпеки є заборона щодо користування свічок для освітлення в навчальних та лікувальних закладах. Також у правилах пожежної безпеки немає розділу щодо використання свічок в житлових будинках. Дозволено користуватися лише газовими ліхтарями та лампи”, – каже  заступник начальника.

Рятувальник радить замість свічок користуватися ліхтарями:

Розумію зараз такі реалії життя, що люди таки користуються свічками, але є рекомендації щодо їх встановлення. Вони мають бути мінімум від 70 сантиметрів від предметів, що легко загоряються(меблів, одягу, штор). Також свічки не можна залишати без нагляду. Я особисто не використовую  свічки для освітлення будинку. На випадок зникнення світла у мене є декілька ліхтарів на батарейках.  Звичайного налобного  ліхтаря, який працює на батарейках вистачає, щоб освітити всю кімнату. Відповідно обладнання потрібно купувати робоче та заміського виготовлення. Ні в якому разі не можна змінювати інструкцій та нічого не перепаювати. Такі дії можуть призвести до пожежі. Ще краще світлодіодні ліхтарі – дуже компактні та максимально економно витрачають електроенергію з акумулятора або батареї”, – акцентував Пафенюк Андрій.

В мережі інтернет поширюються багато відео, де люди використовують свічки для приготування їжі. Спеціаліст з техніки безпеки не радить повторювати такі відео чи сприймати їх серйозно:

Щодо готування їжі на свічках такого не може бути. На свічці точно нічого не приготуєш до того ж це небезпечно. Думаю, ці всі відео, що є в тік-ток змонтуванні. Краще користуватися газовими балонами для приготування їжі, але теж варто прочитати правила техніки безпеки поводження з ними.  Зараз багато є портерних газових установ, які можна купити за відносно невеликі гроші.”, – додає Парфелюк. 

Також, як захистити себе та житло від пожежі, використовуючи свічки у періоди відключення світла, розповіли у КМДА. Крім того, низку порад дав спеціаліст Головного управління ДСНС України. Так, при їх використанні свічок необхідно:

  1. Вибрати міцну основу, щоб свічка не завалилася;
  2. обрізати ґніт до довжини 0.5 см перед запаленням свічки;
  3. гасити та викидати свічку, коли залишається 2 см парафіну/воску;
  4. тримати відкритий вогонь подалі від матеріалів, що згоряються;, наприклад штор або книг
  5. не залишати палаючу свічку без нагляду, не лягати спати, не згасивши свічки;
  6. тримати у недоступності для дітей та тварин;

Нагадаємо, рятувальники розповіли, як правильно користуватися генераторами.

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here