Відтепер Житомир щодня зупинятиметься на хвилину о 09:00, для того, аби вшанувати пам’ять загиблих у російсько-українській війні. Розпочалась акція 8 квітня, кілька десятків людей з плакатами вже протягом тижня збираються біля міської ради, щоб закликати житомирян вшанувати пам’ять про загиблих воїнів. Про це Першому Житомирському розповіла, мама загиблого воїна.

“Ця акція присвячується нашим дітям, нашим чоловікам, нашим батькам. Щоб люди пам’ятали їх подвиг, що вони зробили, для того, щоб вони прокидалися вранці і лягали в мирний час спати. Але я сподіваюся, що ця акція принесе якусь користь і люди будуть пам’ятати подвиг наших загиблих героїв. Наших стало набагато більше, але я бачу, що верховна рада ховається. Але я сподіваюся, що до них теж дійде, з якою болю ми кожен день живемо і будемо жити до скінчення нашої війни. Поховати своїх дітей – це дуже тяжка втрата”, – розповіла мама загиблого воїна.

До цієї акції долучилась Наталія, дружина загиблого чоловіка. Вона розповідає, що на жаль з часом в Житомирі забувають про головне – це про пам’ять наших воїнів які поклали своє життя, щоб ми мали мирне життя тут. А також сподівається, що не тільки школярі, але й дорослі кожного дня зможуть виділити хвилину на вшанування пам’яті загиблих.

“Ми кожного дня вже на протязі цілого тижня збираємося тут, для того, щоб нагадати житомирянам, відповідний указ президента. Але, на жаль, у нас в Житомирі і не тільки в Житомирі, вже трошечки розслабилися і про це мало пам’ятають. І цією акцією ми хочемо підтримати одна одну, і не тільки одна одну, а навіть тих військових, які зараз на передовій. Тому що мені здається, що у нас два світи – один там, один тут. Я знаю, що в школах Житомира дотримуються хвилину мовчання. У мене дитина вчиться в школі і слава Богу там є це. Я надію, що і в дорослих людей, так як і в школах, знайдеться одна хвилина в дні, щоб вшанувати пам’ять загиблих”, – каже Наталія, жінка загиблого військовослужбовця.

Співорганізатор акції Валентин, поділився, що такі акції вони планують проводити по всьому місту.

“Ми мовчали-мовчали, що місто Житомир просто гуляє. Так, воно має право гуляти, має право відпочивати, хто тут, але є указ і ми повинні його дотримуватись. Кожного дня о 9 годині йде хвилина мовчання. Це не те, що примусово повинно бути, воно повинно бути в серці. Ми повинні віддати шану тим, хто поклав життя не те, що за нашу Україну, за нашу землю, а взагалі за наше існування. Війна не полягає в перемозі, а ця війна виключно в існуванні. Долучаються матері, батьки, дружини загиблих. І сьогодні вже приємно, що до нас приєдналися трошки ветерани, і це вже теж ознака того, що воно набрало розголосу. Ми будемо проводити їх по всьому місту, якщо люди не згадають совість і людяність, ми будемо це робити по всьому місту. Просто по всьому місту”, – розповідає співзасновник акції, Валентин Голуб.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here