Home Війна Житомиряни продовжують виходити на акції, вимагаючи від влади чітких термінів служби для...

Житомиряни продовжують виходити на акції, вимагаючи від влади чітких термінів служби для військових. ФОТО

144

Вже 12-й раз на майдані Корольова у центрі Житомира 8 червня зібралися рідні воїнів ЗСУ та небайдужі представники громади, які вимагають від влади встановити чіткі терміни служби для військових.

Такі заходи проходять на Всеукраїнському рівні у різних регіонах країни.

Учасники ініціативи у Житомирі кажуть, що звертаються до влади вже 9 місяців поспіль, але бажаних результатів досі нема – терміни несення служби/демобілізації з армії на законодавчому рівні досі не прописані і не підтримані.

«Попри те, що ми постійно стоїмо на цьому місці і попередньо анонсуємо та погоджуємо проведення акції, до нас жодного разу не вийшли ні голова Житомирської ОВА Віталій Бунечко, ні його колега з сусідньої будівлі – міський голова Сергій Сухомлин. Напевно, їм байдуже на права тих, хто з перших днів повномасштабного вторгнення чи ще раніше став на захист країни, а про родини захисників згадують лише тоді, коли ті гинуть на війні, – наголошує одна з учасниць акції у Житомирі. – Владі і суспільству вигідно, щоб військових не змінювали, але люди – не вічний ресурс, вони стомлені, деморалізовані, не бачать родини і не мають часу на відпочинок, а ротація подеколи відбувається лише між різними напрямками – зі сходу на південь або навпаки. Ми вже навіть не вживаємо термін «демобілізація», а просимо встановити «чіткі терміни служби». Ми зустрічалися із владою на місцях, народними депутатами, їздили у профільні міністерства, але, як бачимо, доводиться й надалі виходити на акції. Деякі дівчата розчарувалися за ці місяці, хтось втратив на війні синів, чоловіків, але ми не збираємося зупинятися, бо стоїмо тут за наших рідних, поки вони стоять за нас на передовій».

З собою на акцію дружини, матері та діти захисників принесли їх особисті речі з цивільного життя, а також рюкзаки із написами напрямків, де нині точаться жорсткі бої, зазначаючи, що у військових «квитки в один кінець».

Юлія Демусь

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here