Ранні овочі на прилавках Житомира – чи варто купувати їх вже зараз?

696

Вже з середини лютого житомиряни могли зустріти на місцевих прилавках перші ранні овочі. Однак, дехто ще не наважується купувати такі продукти, побоюючись натрапити на товар, який може містити понаднормову кількість нітратів та інших добрив у своєму складі. Нещодавно Держпродспоживслужба відзвітувала про те, що на Житомирщині у 2023 році понад 25 тонн рослинної продукції харчування було не допущено до реалізації, зокрема, через перевищення вмісту нітратів. Тому, редакція Першого Житомирського вирішила поцікавитися, якою є ситуація із нітратами в овочах станом на сьогодні та чи безпечно їх зараз купувати.

Заступник начальника ГУ Держпродспоживслужби у Житомирській області Ігор Волківський говорить, що у порівнянні з минулорічними показниками недопустимої продукції в цей же період часу, у 2024 їхня кількість є значно нижчою. Якщо у 2023 ця цифра складала близько 10 тонн, то цьогоріч фіксується всього 2 тонни таких рослин. Однак, пов’язано це, в першу чергу, зі зменшенням загальної кількості продукції, так як через повномасштабну війну в Україні значно знизилась можливість надходження продуктів з тих регіонів, які були основними постачальниками раніше. Проте, вже зараз існують альтернативні джерела надходження овочевих продуктів:

“У нас на сьогоднішній день, якщо говорити, капуста, огірок, цибуля, редиска, це вже іде у нас із Закарпаття, Рівненщини, Івано-Франківщини. Звідси йде. По імпортних продуктах, це перець, помідори. Є у нас і своя внутрішня продукція – це огірки житомирські, є тепличне господарство.

Держава навіть дає дотації на розвиток тепличних господарств. Це значні кошти. Тому що те, що не вистачало у нас на сьогоднішній день, що б завозилось із південних областей, зараз перекривається цим”, – говорить Ігор Волковський.

Також Ігор Волковський розповів про перевищення норм нітратів у кожному із видів продукції, у порівннянні з минулим роком:

“У нас редису було, за минулий рік, за перший квартал майже 7 тонн недопущено у цей період. Це 81 відсоток до минулого року. Тому, у цьому році, у нас по редису тільки тонна. Буряк столовий, у нас, у цьому році, ще не реєструвався взагалі, перевищення буряка столового. Якщо говорити про капусту, то у нас капусти лише 15 відсотків, у цьому році – перевищення нітратів. Якщо говорити за огірок, то огірок – половина, 50 відсотків того, що було у минулому році. Якщо говорити за кабачок – мінус 33 відсотки”, – зазначає держслужбовець.

Підсумовуючи вище сказане, пан Ігор радить купувати ранні овочі лише в тих місцях, де вони проходять попередню перевірку в лабораторіях, адже там майже не існує ймовірності натрапити на недопустимий товар.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here