Home Здоров'я Рівень захворюваності на кашлюк у Житомирській області зріс у 7 разів

Рівень захворюваності на кашлюк у Житомирській області зріс у 7 разів

Що це за день?

Ретроспективний аналіз показує, що рівень захворюваності на кашлюк у Житомирській області впродовж останнього десятиліття залишався стабільним, за винятком пандемійних років COVID-19. Проте у 2023-2024 роках кількість випадків значно зросла. Про це повідомляє Житомирський обласний ЦКПХ.

Стрімке зростання захворюваності у 2024 році

За 2024 рік у Житомирській області зареєстровано 191 випадок кашлюку, що відповідає показнику 16,2 на 100 тисяч населення. Це у сім разів більше, ніж у 2023 році, коли було зареєстровано лише 4 випадки (0,32 на 100 тисяч населення). Найвищі рівні захворюваності зафіксовані у Бердичівському (31,3) та Коростенському (20,2) районах.

Які групи населення хворіють найчастіше?

Переважно хворіють діти – 95% усіх випадків. Найвразливішими залишаються діти до року та у віковій групі 1-4 роки, які складають 38% усіх захворілих. Проте спостерігається зростання випадків серед дітей 5-9 і 10-14 років.

Вакцинація не завжди гарантує захист

Аналіз випадків свідчить, що хворіють як щеплені, так і нещеплені особи. Серед усіх захворілих 48% були повністю вакциновані. Найвищий рівень нещеплених спостерігається серед дітей до року – 53%. У старших вікових групах (від 6 років) частка хворих щеплених дітей зростає до 50%, що може свідчити про зниження ефективності імунітету з часом.

Фахівці наголошують на необхідності дотримання графіку вакцинації, особливо для немовлят та дітей до 18 місяців, адже це допомагає запобігти важким випадкам захворювання. Зростання захворюваності серед старших дітей вказує на потребу перегляду підходів до імунопрофілактики.