Скид нечистот до Тетерева здійснив шкірзавод, – Роман Ілик

808

Директор”Житомирводоканалу Роман Ілик розповів про скид нечистот до річки Тетерів, який відбувся 24 вересня через очисні водоканалу. За його словами, хімічні речовини скинули зі шкірзаводу.

Про це розповів Роман Ілик у коментарі Першому житомирському.

“Ми виявили, що шкірзавод здійснив в п’ятницю або в суботу залповий скид з великим перевищенням хімічних речовин, що призвело до того, що загинули біоресурси на наших очисних спорудах. Тому стоки пройшли через наші очисні споруди і потрапили у річку.

Цей завод працює на території промислової зони і скидає свої відходи до наших очисних споруд ОСК-2.

Після цього ми зупинили роботу очисних споруд і повідомили заводу про припинення прийому стоків. Із вівторка скиди в річку відсутні. Зараз проводяться організаційно-технічні заходи для відновлення роботи каналізаційних очисних споруд. Також, наскільки нам відомо, на заводі проводять заходи з метою покращення скиду стоків до наших очисних споруд.

Ми очікуємо штрафні санкції від державної екологічної інспекції. Цей штраф водоканал регресом перенаправить на шкірзавод. Штрафні санкції будуть виписані на водоканал, оскільки скид в річку водоканалу, а водоканал в свою чергу регресом перевиставить збитки заводу за забруднення наших очисних споруд”, – розповів директор Житомирводоканалу Роман Ілик.

Він додав, що разом з екологічною інспекцією провели розслідування і знайшли винуватців. Провели аналіз вмісту скида за допомогою відібраних проб і виявили, що власником стоків є шкірзавод на території промзони.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here