Home Здоров'я Трансплант-координаторка Марина Стадник поділилась деталями посмертної донації із Житомира, яка врятувала життя...

Трансплант-координаторка Марина Стадник поділилась деталями посмертної донації із Житомира, яка врятувала життя трьох людей

У Житомирській обласній клінічній лікарні ім. Гербачевського 4 квітня відбулася вже п’ята в історії медзакладу посмертна донація органів. Про складний, але життєво необхідний процес Першому Житомирському розповіла трансплант-координаторка лікарні Марина Стадник.

Пацієнту з тяжкою черепно-мозковою травмою, на жаль, було діагностовано смерть мозку. За відсутності заздалегідь оформленої згоди чи незгоди на донорство, лікарі звернулися до родини. Родичі дали дозвіл на вилучення органів, після чого їхні дані були внесені до Єдиної державної інформаційної системи трансплантації — ЄДІСТ.

Як проходив процес вилучення органів

Процес тривав майже добу: очікування родичів, заповнення документів, логістика бригади вилучення. Особливої складності додавало те, що львівський центр є одним із найвіддаленіших від Житомира — на доїзд органів знадобилося ще шість годин.

Кому врятували життя

Нирки та печінку пересадили трьом пацієнтам віком 44, 47 і 52 роки. Один із них мав цироз печінки, двоє інших — хронічну ниркову недостатність і перебували на гемодіалізі. За словами Стадник, всі органи були у відмінному стані.

Посмертна донація органів: цифри по Житомирщині

Станом на квітень 2025 року в Житомирській обласній лікарні провели вже 5 процедур посмертна донація органів. Загалом тут здійснено 20 трансплантацій, з яких 18 — для власних пацієнтів, а дві — для реципієнтів, які прибули разом із командами вилучення з інших регіонів. Більше інформації про деталі оперції і ситуацію з трансплантацією загалом – дивіться у нашому відеоматеріалі.