Головна Здоров'я У Житомирі потребують усіх груп крові: як стати донором

У Житомирі потребують усіх груп крові: як стати донором

487
0

Житомирський обласний центр служби крові шукає донорів усіх груп крові, а саме 1- та найрідшу 3-. Кров потрібна пацієнтам, які лікуються в медзакладах області. 

Про це у коментарі Першому житомирському розповіла лікарка-терапевтка Оксана Поліванчук.

«Донором може бути кожен громадянин України віком від 18 років. У нас існують абсолютні і тимчасові протипоказання до донорства. До абсолютних відносяться хронічні захворювання, такі як цукровий діабет, інсулінозалежність або астма чи, наприклад, захворювання шкірної системи, такі як псоріаз, онкологічні захворювання. До тимчасових відносяться вживання алкоголю, недотримання дієти, оперативні втручання, татуювання, пірсинг сама процедура. Донорство займає півгодини, якщо це донорство крові, це і реєстрація, і обстеження, і сама здача. І після цього людина йде додому, повторно може бути донором крові через 2 місяці. Для донорів у нас існує спеціальна пам’ять точка по відновленню, потрібно вживати якомога більше рідини, м’ясну їжу, печінку. Зменшити протягом декількох годин фізичні навантаження, нормальне харчування і відпочинок кожного дня для забезпечення абсолютно всіх потреб», – розповіла Оксана Поліванчук, лікарка-терапевтка відділу комплектування донорських кадрів

За її словами, потреби в день – близько 50 донорів, проте до центру приходять орієнтовно 20-30 донорів, іноді буває й менше. Водночас не всіх з них допускають до здачі, бо вони можуть не відповідати вимогам: наприклад, мають низьку вагу або високий тиск. Реєструють донора за документами, які засвідчують особу. Далі донор заповнює анкету, де вказує, чи приймав він ліки, чи проводились оперативні втручання, вакцинації за відповідний період часу. Після цього він проходить до лабораторії, де вже визначають рівень гемоглобіну та артеріальний тиск. Далі донору видається сніданок – чай з печивом і вже після цього допускають до здачі крові.

Як підготуватися до здачі крові

Здати кров може здорова людина від 18 років з вагою не менше 50 кілограмів. Водночас є абсолютні та тимчасові протипокази для донорства. За абсолютних людина не може бути донором зовсім. Наприклад, якщо має ВІЛ або вірусний гепатит.

Серед тимчасових протипоказів є вживання алкоголю, інфекційні чи алергічні захворювання, вагітність, період лактації тощо. Зі списком протипоказів можна ознайомитися на сайті Міністерства охорони здоров’я.

Аби підготуватися до здачі крові, потрібно:

  • не вживати алкоголь за 48 годин до здавання крові;
  • відмовитися від жирної, смаженої, копченої, молочної їжі, вживати менше солі напередодні;
  • виспатися і з’їсти легкий сніданок;
  • не курити за годину до здавання крові;
  • не здавати кров, якщо відчуваєте озноб, запаморочення, головний біль чи слабкість.

Протягом перших 12 годин після здавання крові слід уникати інтенсивних фізичних навантажень. Здавати кров можна два рази на місяць. 

Здати кров можна в будні дні з 8:00 до 13:00 за адресою: вулиця Кибальчича, 16, Житомир.


Warning: Undefined array key "sort" in /var/www/rbkudzhj/1.zt.ua/wp-content/plugins/td-composer/legacy/common/wp_booster/td_data_source.php on line 602

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here