Головна Здоров'я У Житомирі виявлено сказ собаки

У Житомирі виявлено сказ собаки

151
0

У Житомирі на вул. Сосновій від сказу загинув собака. Фахівці провели дезінфекцію обійстя. На суміжних зонах встановили карантин на 60 днів.

Власник тварини звернувся до ветлікарні, адже пес раптово почав агресивно, з’явилася слинотеча та відмовлявся від їжі. Згодом собака померла. Труп тварини було доставлено до лабораторії, де й підтвердився діагноз. 

Про це повідомила мерія.

«Наразі на цій території міста встановлено карантин, розпочато обов’язкове щеплення всіх домашніх тварин. За контактними особами ведеться медичний нагляд. Також на цій території міста заборонено проводити виставки собак та котів», — розповів в.о. начальника міської державної лікарні ветеринарної медицини Олександр Терещук.

«Ми проводимо обов’язкову щорічну вакцинацію від сказу всіх тварин-безхатьків. Зараз додатково відпрацюємо щеплення по вулиці Сосновій та суміжній до неї зоні», — говорить Олександра Мельник, директорка КП «Центру захисту тварин».

Щепити тварину від сказу можна як у Центрі захисту тварин, так і будь-якій ветеринарній клініці. 

«Вартість вакцини — у межах ста гривень. Щеплювати домашніх тварин обов’язково потрібно раз на рік», — додає Олександра Мельник. 

Сказ — це гостре особливо небезпечне вірусне захворювання  усіх теплокровних тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу. 

Нагадаємо, в Бердичеві померла молода жінка, яку перед тим вкусив скажений пес.

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here