Home Здоров'я У Житомирській області понад 6,5 тис. невакцинованих проти кору дітей, – щеплення...

У Житомирській області понад 6,5 тис. невакцинованих проти кору дітей, – щеплення триває

514

6540 дітей у Житомирській області невакциновані проти кору або ж отримали лише  одну дозу. Область має 11,6 тис. доз вакцин, чого достатньо для проведення імунізації.

Про кампанію щеплення проти кору повідомляє в.о. генерального директора Житомирського обласного центру контролю та профілактики хвороб Іван Киричук:

“Ми провели певну роботу з представниками центрів первинної профілактики – і виявили групи дітей, які не отримали взагалі жодної дози, або отримали лише одну або другу дозу. Загалом – понад 6540 дітей в Житомирській області. 

На сьогоднішній день ми отримали вакцину від кору – приблизно 11500 доз. Цієї вакцини достатньо для проведення імунізації. Зараз вакцина розвозиться по районах, щоб можна було паралельно виконувати ще й рутинну імунізацію. Для цієї роботи ми отримали автомобіль-рефрижератор, який відповідає необхідним вимогам щодо транспортування і дотримання холодового ланцюгу – від складу до отримувачів послуг”.

Фахівці зазначають, що впродовж трьох років знижується вакцинація проти кору та тим часом підвищується ризик для дітей.

Кір – це серйозне захворювання, яке призводить до тяжких наслідків. Якщо дитина захворіє до 1 року – то після 4-5 років можуть бути наслідки, пов’язані з захворюваннями центральної нервової системи, і дитина навіть може загинути. 

Специфічного лікування, яке спрямоване на вірус кору – не існує. Єдиний захист – вакцинація. У перший рік життя дитина отримує першу дозу щеплення, а в 6-річному віці вона отримує другу дозу. Відтак формується стійкий пожиттєвий імунітет.

Жителі житомирської області можуть вакцинувати дітей європейським препаратом – MMR-2. Це трикомпонентна вакцина. До її складу її входять компоненти кору, краснухи і паротиту. Вона захищає від кору. Компонент краснухи – це профілактика захворюваності, які потім можуть бути у дівчат, а компонент паротиту — це захист від потенційних проблем у хлопчиків. 

Вакцина є однодозною, вона розфасована у флакони, супроводжується сертифікатами. В кожному центрі первинної медико-санітарної допомоги розташовані пункти вакцинації – і там фахівці проводитимуть щеплення. Придатність вакцини –до травня 2024 року. 

За прогнозами ВООЗ, не тільки в Україні, а й в інших державах, які були охоплені пандемією коронавірусу, ця ситуація призвела до того, що планові рутинні вакцинації (не лише по кору, а й по інших, передбачених календарним щепленням) були порушені. Об’єми щеплень не досягали 95% охоплення. А це та величина охоплення, яка гарантовано захищає від виникнення епідемій будь-якої інфекції, яка є вакцинокерованою. В тому числі – й кору.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here