В усіх медзакладах, які мають договір із НСЗУ, анестезія включена в послугу, яка покривається державою. Тобто пацієнт за неї не повинен платити, незалежно від того, плановою є операція чи ні. Безкоштовна анестезія передбачена також у разі інших втручань, під час діагностики чи лікування.

Зокрема, безкоштовна анестезія передбачена для пацієнтів Житомирської обласної лікарні ім. Гербачевського, онкодиспансеру, лікарень №1 та №2 Житомира, міської дитячої лікарні, дитячої стоматологічної поліклініки, КП “Житомирське обласне стоматологічне об’єднання”, обласного центру спортивної медицини, обласного діагностичного центру, Медібору та ін. Вони уклали договори з НСЗУ та отримують компенсації за в тому числі анестезії з державного бюджету.

У МОЗ пояснили, в межах яких пакетів передбачена безоплатна анестезія:

«Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах» та «Хірургічні операції дорослим та дітям в умовах стаціонару одного дня» – забезпечення анестезії та анестезіологічного моніторингу під час хірургічних операцій та обстежень.

«Медична допомога при пологах» – зниження больових відчуттів у жінки під час пологів, в тому числі епідуральна анестезія, а також анестезія оперативних втручань та післяпологових акушерських процедур.

Своєчасне знеболення на всіх етапах діагностики та лікування включено у пакети:

  • «Стоматологічна допомога дорослим та дітям»,
  • «Стаціонарна допомога без проведення хірургічних операцій»,
  • «Медична допомога при гострому мозковому інсульті»,
  • «Медична допомога при гострому інфаркті міокарда»,
  • «Стаціонарна психіатрична допомога»,
  • «Стаціонарна паліативна допомога»,
  • «Діагностика та лікування дорослих і дітей із туберкульозом у амбулаторних та стаціонарних умовах».

Оцінювання болю та своєчасне знеболення на всіх етапах діагностики та лікування входить у пакет медичної допомоги новонародженим у складних неонатальних випадках.

Знеболення та обов’язкове анестезіологічне забезпечення разом із консультацією лікаря-анестезіолога – під час проведення обстежень для раннього виявлення онкології: езофагогастродуоденоскопія, колоноскопія, гістероскопія, цистоскопія та бронхоскопія.

Обов’язкова анестезія під час виконання всіх болісних інвазивних діагностичних процедур передбачена пакетами хімієтерапевтичного та радіологічного лікування дорослих та дітей у стаціонарних та амбулаторних умовах.

Пакет «Лікування та супровід пацієнтів з гематологічними та онкогематологічними захворюваннями у дорослих та дітей в амбулаторних та стаціонарних умовах».

Контакт-центр МОЗ, за яким повідомляти про факти вимагання коштів: 0 800 60 20 19.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here