Home Війна Міноборони деталізувало, чи зменшаться зарплати та премії військових

Міноборони деталізувало, чи зменшаться зарплати та премії військових

1290

Із 1 лютого змінилися зарплати та премії військовослужбовців – набув чинності новий порядок виплат. Фактично для великої частини військових виплати зменшаться.

Як зміняться премії та зарплати захисників розповів заступник начальника управління соціальної підтримки – начальник відділу грошового забезпечення та заробітної плати полковника Олег Рогаль.

По-новому виплачуватимуть додаткову грошову винагороду військовим по 30 000 грн та по 100 0000 грн. Виплати залежатимуть від того, чи перебуває військовий у тилу чи безпосередньо у зоні проведення бойових дій.

100 тис. грн залишать військовослужбовцям, які беруть участь у бойових діях безпосередньо на лінії зіткнення та на тимчасово окупованих територіях.

З 1 лютого збільшиться розмір щомісячного грошового забезпечення військовослужбовців у середньому на 50%. Військові отримуватимуть не менше 20 000 грн. На передовий військовослужбовець із мінімальним грошовим забезпеченням отримуватиме додатково 100 000 грн – за місяць у нього буде 120 000 грн.

Крім військовослужбовців, які беруть участь у бойових діях на передовій, 100 000 грн щомісяця продовжать отримувати за час виконання бойових завдань:

  • військовослужбовці ракетних військ та артилерії;
  • льотчики під час виконання польотів у районах ведення бойових дій;
  • моряки;
  • військові медики (цього року їх виділили в окрему категорію як військовослужбовців, які винагородять 100 000 грн щомісяця);
  • зенітно-ракетні війська та протиповітряні війська, які виконують завдання у районі проведення бойових дій.

Винагороду у розмірі 30 000 грн щомісяця отримуватимуть військовослужбовці, які входять до складу угруповань Сил оборони та виконують бойові чи спеціальні завдання згідно з бойовими наказами чи розпорядженнями командирів військових частин. Крім того, таку винагороду отримуватимуть військовослужбовці, які виконують завдання всебічного забезпечення угруповань Сил оборони, а також військовослужбовці, які перебувають у підрозділах, які зараховані до складу резерву головнокомандувача ЗСУ. 30 000 грн виплачуватимуть лише за період виконання цих спеціальних бойових завдань.

Також у Міноборони роз’яснили, кому зменшать грошове забезпечення. 

Грошова винагорода не виплачуватиметься військовослужбовцям, які проходять службу у військових частинах та підрозділах, що не входять до складу угруповань Сил оборони чи резерву главкома ЗСУ, які перебувають за межами районів ведення бойових дій. Це можуть бути навчальні центри, органи військового управління, тилові бази та інше.

Тим часом українці за 2 дні зібрали необхідну кількість голосів під петицією щодо повернення премії в 30 тис. грн всім військовим.

Нагадаємо, журналісти викрили в Міноборони масштабну схему розкрадань на харчах для захисників.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here