Home Гроші Україна обіцяє незабаром передати Росії нові пропозиції щодо газу

Україна обіцяє незабаром передати Росії нові пропозиції щодо газу

92
Україна може найближчим часом передати Росії нові пропозиції про поглиблення співпраці в енергетичній сфері, повідомив голова правління НАК Нафтогаз Євген Бакулін.
 
Він повідомив, що президенти Росії і України Володимир Путін і Віктор Янукович за підсумками зустрічі в середині травня доручили підготувати пропозиції щодо співпраці двох країн в енергетиці, включаючи газову сферу, до засідання міждержавної комісії, пише Корреспондент.net.
 
Як передбачається, воно відбудеться 12 липня в Криму.
 
"Вони (пропозиції) можуть бути передані найближчим часом", – сказав Бакулін, який перебуває з робочою поїздкою у Харківській області.
 
Також чиновник повідомив, що Київ наразі продовжує опрацьовувати ці пропозиції.
"Незважаючи на всі труднощі, які є в переговорах з російською стороною, ми просто впевнені в тому, що ми знайдемо розуміння, щоб визначити взаємовигідну перспективу", – заявив глава Нафтогазу.
 
У той же час Бакулін повідомив, що ціна російського природного газу для України у третьому кварталі 2012 року буде трохи вище $426 за тисячу кубометрів. Ціна газу для України у першому кварталі 2012 року становила близько $416, у другому кварталі – $426 за тисячу кубів.
 
"Ціна, на жаль, планує йти на підвищення на кілька доларів порівняно з другим кварталом", – сказав Бакулін.
 
За останніми даними Нафтогазу, середньорічна ціна на російський газ для України в 2012 році складе $440 за тисячу кубометрів, замість закладених у держбюджеті $416.
Раніше сьогодні повідомлялося, що Україна направила російській держмонополії Газпром заявку на імпорт природного газу в 2013 році обсягом 27 мільярдів кубометрів.
 
Нагадаємо, що Україна, повністю залежна від поставок російського "блакитного палива", вже більше двох років намагається переглянути чинні газові угоди з Росією, називаючи ціну завищеною, а самі контракти – кабальними.
 
Росія в обмін на перегляд ціни домагається доступу до управління українською газотранспортною системою. Київ і Москва не виключають, що в результаті переговорів може бути створений консорціум з управління українською ГТС, однак формат такого консорціуму поки не визначений. Київ хоче, щоб в цьому консорціумі брали участь три сторони – ЄС, Росія та Україна. 
 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here