Home Культура Старий бульвар Житомира. Від “Дівочого поля” до втілення історії та культури міста

Старий бульвар Житомира. Від “Дівочого поля” до втілення історії та культури міста

477

Сьогодні, 21 лютого, Житомир відзначає два важливих свята: міжнародний день рідної мови та всесвітній день екскурсовода. У цей день доцентка кафедри і економіки підприємства та туризму Поліського національного університету, Таїсія Чернишова, провела екскурсійну прогулянку по відомому Старому бульвару. Під час якої кореспондентка Першого Житомирського дізналася багато цікавих і маловідомих фактів з історії Житомира для наших глядачів та читачів.

Пані Таїсія підкреслює, що у місті Житомирі кожна вулиця має свою власну історію, свої таємниці та неповторний колорит. Однією з цих вулиць є Старий бульвар, який переповнений легендами та вражаючими фактами з минулого. Ця частина міста, яка колись була відома як “Дівоче поле”, перетворилася завдяки зусиллям місцевих мешканців та влади у витончений бульвар.

“Житомир — місто давнє. Якщо згадаємо надпис на замковій горі, то виявиться, що поселення на території Житомира існували ще в 9-10 столітті. Я переконалася, що місту є чим здивувати, інтригувати як місцевих мешканців, так і гостей. Зараз ми з вами знаходимося на Старому бульварі — колись пустці, відомій як ‘Дівоче поле’, що змінилася завдяки зусиллям містян та влади. Цей бульвар, один із найелітніших у другій половині 19-го століття, став втіленням історії та культури міста. Найзаможніші городяни, у тому числі барон Іван Дешодуар, вкладали кошти у його розбудову. Металева огорожа, споруджена за його кошти, протягом багатьох років відділяла бульвар від Бердичівської вулиці, створюючи символ міста ” – розповідає Таїсія Чернишова.

Деталі про історію Старого Бульвару та про колонаду з п’яти колон дивіться у нашому відеоматеріалі.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here