Юлія Пастух вже багато років живе та працює у Житомирі. З початком повномасштабного вторгнення повернулася у рідний Ізяслав, де активно займалася волонтерською діяльністю. Спершу разом із друзями шили аптечки, допомагали збирати продукти й необхідні речі для військових та внутрішньо-переміщених осіб, згодом приєдналася до філії ГО «Захист – об’єднання волонтерів» м.Ізяслав.

Кілька місяців тому вона відновила свою роботу в сфері юридичних послуг у Житомирі, але продовжує підтримувати різні волонтерські та благодійні ініціативи. Зокрема, наразі із майстринею Єлизаветою Ткачук запустили продаж свічок ручної роботи, придбати які можуть усі охочі. Їх при потребі готові надіслати поштою у будь-який куточок країни, а житомирянам  куплений товар Юлія Пастух може передати особисто. 

«Ізяслав – невеличке місто на Хмельниччині,  яке прийняло більше 3000 ВПО. Їх містяни  і волонтери підтримували як могли. Зокрема, ми  шукали житло, допомагали відновлювати втрачені документи, забезпечували продуктовими наборами, одягом. Попри те, що основний напрямок нашої роботи  – це допомога захисникам, не могли залишитися осторонь потреб людей, які тікали від окупації, обстрілів, втратили дах над головою, – ділиться Юлія Пастух. – За час повномасштабного вторгнення російських військ багато ресурсів вичерпалося, збирати кошти і все необхідне стає все важче, та ми не зупиняємося. Щомісяця  зусиллями громади Ізяслава і навколишніх сіл вдається готувати багато смачної домашньої їжі воїнам на передову. Аби доставити це, потрібно заправити автомобіль. Одна поїздка – це до 15-20 тисяч гривень на паливо. Нещодавно я побачила у соцмережі пост житомирянки  Анастасії Нестерової, яка з 2014 року разом із командою волонтерської майстерні «Свій за свого» займаються виготовленням маскувальних сіток, кікімор для бійців на фронт, а віднедавна ще й роблять окопні свічки. Саме задля цього їм передали матеріали – вощину, парафін та ін. Запропонувала не просто переплавити віск і залити ними бляшанки, а зробити свічки на продаж і кошти від цього направити на допомогу військовим. Наша акція з свічками проходить під гаслом «Купи ялинку – підтримай свого янгола в ЗСУ». Ізяслав + Житомир = дорога в спільну перемогу».

Свічки із житомирського воску виготовила Єлизавета Ткачук. До війни разом із чоловіком – морпіхом та одним із захисників Маріуполя, вона мешкала у Миколаєві, та нині переїхала  до Ізяслава, де проживають батьки. Незадовго до цього проходила реабілітацію на заході країни в рамках  проєкту «Фонду Маша» Марії Єфросініної для жінок і дітей, які постраждали від війни. Саме там  познайомилася з вощиною і зробила першу свічку. Процес сподобався, хоча раніше взагалі не цікавилася подібним.  

Єлизавету запросили волонтерити разом  із представниками філії ГО «Захист – об’єднання волонтерів» в Ізяславі, переважно допомагала ВПО, а під час одного з благодійних ярмарків, які організація проводила щонеділі і збирала кошти на тепловізори, рації, термобілизну, медичні фіксатори у госпіталь та інше,   принесла  на продаж свічки, зроблені в Карпатах. Їх одразу купили, що дуже мотивувало продовжувати цим займатися. Наступного тижня місцеві виробники на прохання керівниці філії передали Єлизаветі 2,5 кг вощини і вона запустила виробництво свічок.

Зараз  має окрему сторінку зі свічками різних розмірів, кольорів, форм і тематики. Від кожного замовлення 15% віддає на армію, а якщо хтось забезпечує матеріалом, то абсолютно весь прибуток йде на допомогу оборонцям.

«Я хочу жити в Україні без «руского міра». Хочу, щоб наші хлопці та дівчата повернулися додому з перемогою, щоб раділи життю, були поруч з рідними. Заради цього й роблю все, що можу. Виготовлення свічок – один зі способів допомагати, – пояснює Єлизавета Ткачук. – Юля запропонувала мені  долучитися до благодійного проєкту «Я допомагаю ЗСУ»  і вже зараз доступні для придбання кілька позицій свічок із житомирського воску. Зважаючи, що попереду  новорічна пора, зосередила основний свій вибір на  свічках у формі ялинок та шишок. Вони із натурального бджолиного воску, без додаткових ароматів, висота кожної – 8 см, а час горіння – близько 4 годин. Зважаючи на реалії сьогодення, свічки стали не лише елементом створення затишної чи святкової атмосфери, а необхідністю, тому можна поєднати приємне з корисним – зробити запас свічок і допомогти волонтерам зібрати на чергову поїздку на фронт. Вартість однієї свічки  –  70 гривень. Мета – 15 000 грн на волонтерську поїздку на Харківщину, тож можна купувати свічки, сплачуючи зазначену чи більшу ціну, просто  надсилати  грошові перекази. Ми всі зараз робимо спільну справу і на фронті захищають мир і спокій кожного, хто в тилу». 

Нагадаємо, що у Житомирі студенти двох університетів роблять окопні свічки для військових. Також у кількох місцевих закладах можна придбати каву, імбирний пряник, а кошти від цього передають волонтерам. 

Юлія Демусь

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here