Журналісти «Першого житомирського інформаційного порталу» підготували серію публікацій, в яких розповідатимуть про цікаві локації у різних районах міста та показуватимуть їх, адже зазвичай у об’єктиві – на фото й відео – парки, сквери, вулиці  і будівлі центральної частини міста.

Отож, сьогодні мова про фонтан «Космонавт», який без перебільшення, є одним із найулюбленіших та наймасовіших місць для прогулянок і відпочинку жителів мікрорайону Польова.

До повномасштабної війни територію навколо нього встигли облаштувати – провели реконструкцію алей (поклали плитку), встановили лавки, ліхтарі, сміттєві урни, висадили декоративні рослини і сам фонтан теж відремонтували (заміна облицювання чаші та комунікацій). Щоправда, концепція усього проєкту передбачала космічну тематику (планети Сонячної системи мали бути відображені навколо у вигляді ігрових майданчиків), але до цього часу  більшість з представленої раніше візуалізації так  і не було втілено.

Читайте також: Прогулянка під рожевими каштанами: Житомир у травні. ФОТОРЕПОРТАЖ

До слова, фонтан збудували у 1986 році (до 1100-річчя міста) і вперше ремонтували у 2012, а потім у 2019-2020. За багато років він став не лише візитівкою мікрорайону, а й Житомира загалом – його зображення можна знайти на різній сувенірній продукції. Достеменно невідомо, хто ж став прототипом для створення основної фігури фонтану: в одних публікаціях зазначається, що це міг бути Юрій Гагарін, а в інших цю версію відкидають, вказуючи на іншого радянського космонавта – Юрія Леонова (перший вийшов у відкритий космос).

Читайте також: Цьогоріч фонтани в Житомирі не працюватимуть

Власне, Польову, у тому числі через фонтан «Космонавт», кінотеатр «Космос» навпроти, а ще вулиці, які носять імена Корольова, Кибальчича, Ціолковського, Космонавтів та проїзд ім.Юрія Кондратюка, прийнято називати «космічною».

До вашої уваги «50 відтінків фонтану «Космонавт» – таким ми його побачили на заході сонця 14 травня.

Юлія Демусь

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here