Home Місто Українських школярів-чорнобильців годують гнилими овочами, забороненим бразильським м’ясом і простроченим соком

Українських школярів-чорнобильців годують гнилими овочами, забороненим бразильським м\’ясом і простроченим соком

110

За даними журналістів, за найбільшими постачальниками продуктів для школярів-чорнобильців стоять "старі знайомі  Віктора Януковича з Єнакієвого і старі знайомі його старшого сина з Донецька".

Зокрема, засновник ТОВ Візит – депутат Білоцерківської районної ради від Партії регіонів Руслан Березюк, йдеться у розслідуванні Дмитра Гнапа та Алли Шершень на сайті Української правди.

Торік, за даними журналістів, Міністерство соціальної політики провело тендер на харчування, за результатами якого в січні 2013 року міністерство заплатило майже 500 млн.грн. фірмам, більшість з яких раніше постачали продукти ув’язненим або солдатам. Як повідомляли Наші гроші, йдеться про ТОВ Сінтезпродсервіс (90 млн.грн.), ТОВ Перша Компанія Максимум (89 млн.грн.), ТОВ Візит (86 млн.грн.), ТОВ Алавер-Буд (40 млн.грн.), ТОВ Статпостач (26 млн.грн.) та інших компаніях.

Деякі з цих компаній, пишуть журналісти, виконують функції звичайних прокладок-посередників, не надаючи жодних послуг, а лише прокручуючи через себе десятки мільйонів.

"Це жах! Вони думають, що у нас село забите, тому можна так погано годувати дітей: два грами масла на дитину! Чотири курки на 106 учнів! Діти гойдаються на вітрі", – розповідає директор школи в селі Луки Малинського району Житомирської області Зоя Галицька.

Директор школи в селі Жукин (Вишгородський район Київської області) Ніна Титаренко додає, що в "минулому році представник фірми-годувальника їздив до нас на старенькому Москвичі, а тепер він вже на новому джипі їздить".

Титаренко розповіла, що свинину школі поставляють по 88 грн., яловичину – по 95, сир – по 102 грн. за кілограм.

При цьому, відзначають журналісти, збільшення цін постачальниками очікувано призводить до зменшення кількості продуктів, яку повинен вживати дитина. Однак бізнесмени збагачуються не тільки за рахунок завищення вартості в рази, але і за рахунок низької якості продукції, що поставляється.

Титаренко розповіла, що дирекція школи "до хрипоти" свариться з постачальниками: "Вони привезли нам яблука по 14 гривень – дрібні і гнилуваті". Крім того, коли батьки однієї зі шкіл поскаржилися на те, що поставлений сік прострочений, постачальники відповіли, що їм його доведеться пити "до кінця навчального року".

В одній зі шкіл на кухні батьки знайшли бразильську свинину глибокої заморозки. Згідно з відповіддю Держмитслужби України, декларована митна вартість такого м’яса – $2 за кілограм. "Але найгірше те, що продукція саме цього бразильського виробника Frigorifico Riosulense SA (SIF 1156) неодноразово була заборонена до ввезення до сусідньої Росії. У ній знаходили шкідливі і заборонені речовини", – пишуть журналісти.

При цьому в Україні це м’ясо не проходило контроль на вміст бактерій.


 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here