Home Місто Від укусів ос та бджіл допоможе сода та лід

Від укусів ос та бджіл допоможе сода та лід

860

З усіх комах найбільшу небезпеку для людини становлять оси, шершні і бджоли. Вони мають отруйний апарат, який складається із двох залоз (кислий і лужний), що з’єднується з жалом.

Оси доволі часто залітають у будинки, коли там варять варення, у гастрономи, де продають фрукти та цукерки, пише berdichev.biz.

Оси легко подразливі і миттєво завдають укол, який супроводжується пекучим болем. На місці уколу виникає зона запалення, деколи з’являється набряк.

Він може зникнути через декілька годин або днів. Найважчі наслідки можуть бути при жаленні слизових оболонок рота (під час споживання фруктів або варення). У цьому випадку необхідно звернутися до лікаря. А як першу допомогу – слід прикласти холод.

Бджола поза гніздом чи вуликом майже не пускають у хід жало, але коли небезпека загрожує їхній домівці – вони нападають раєм. Ступінь отруєння після укусів бджіл залежить від кількості одночасних укусів, місця враження та індивідуальної реакції організму до бджолиної отрути. На враження з’являється пекучий біль, почервоніння. Розвивається набряк. Деколи можливе загальне отруєння організму.

Необхідно видалити жало, промити ранку етиловим чи нашатирним спиртом. Дати випити постраждалому стакан міцного і солодкого чаю. Біль вгамовує лід, свинцеві примочки. Найнебезпечнішими є укуси ротової порожнини. Набряк, що виникає після укусу, може розповсюдитись на гортань і зів, та призвести до удушення.

Отож, щоб полегшити біль при укусах комах (оси, бджоли), необхідно: видалити з шкіри жало; прикласти примочки з розчиненої у воді харчової соди; накласти лід на 20 хв. 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here