Home Освіта Італійці хочуть, щоб житомирські діти з особливими потребами скрізь почували себе як...

Італійці хочуть, щоб житомирські діти з особливими потребами скрізь почували себе як вдома

93

З 18 по 21 червня в Житомирі проходить семінар «Професійний супровід дітей з інвалідністю в умовах навчання у державних та приватних школах» за участю викладачів ЖДУ ім.І.Франка та гостей з Італії.

Як повідомляє прес-центр університету, міжнародний семінар із впровадження інклюзивної освіти в Україні  уже втретє проходить у рамках україно-італійського проекту ЖДУ імені Івана Франка «Інклюзивна освіта в Житомирі». Протягом трьох днів  науковці, керівники громадських організацій і спеціалізованих закладів, психологи та соціальні працівники зможуть перейняти досвід іноземних партнерів щодо поліпшення якості інклюзивної освіти в Житомирі та області.

Італійську сторону на семінарі вже традиційно представив професор Болонського університету, референт і науковий координатор проекту Дімітріс Аргіропоулос. Разом із професором прихали й відповідальний за проектування, комунікації та фондрайзинг соціального кооперативу «Ноїв ковчег» Алесандро Альбергамо, президент громадської організації «Ключі від Дому» Ріно Монтанарі та члени громадської організації «Ключі від Дому» Альберто Монтанарі й Едда Каллегарі.

Відкрив семінар ректор ЖДУ імені Івана Франка Петро Саух. «Приємно вітати учасників семінару. Особливо хотів би висловити вдячність італійським партнерам, які діляться досвідом, що напрацьований в Італії. В ЖДУ імені Івана Франка приділяється особлива увага проблемам інклюзивної освіти, особливо в останні роки. Так, кілька викладачів і студентів прониклися духом інклюзивної освіти і займаються цією роботою у школі «Всесвіт», «Місія в Україну», здобувають гранти та стажуються у Великобританії. Практична діяльність з проблем інклюзивної освіти засвідчує, що щоразу виникає низка нових питань, тому обмінюватися досвідом надзвичайно важливо», – зазначив Петро Саух.

З привітальним словом до учасників семінару звернулися заступник голови Житомирської облдержадміністрації Ярослав Долгих, професор Болонського університету Дімітріс Аргіропоулос, керівник Департаменту праці та соціального захисту населення ОДА Галина Корінна, декан соціально-психологічного факультету університету, координатор проекту «Інклюзивна освіта в Житомирі» Олександр Музика та ін.

«Щоразу, як я приїжджаю до Житомира та цього університету, відчуваю себе як дома! – сказав професор Дімітріс Аргіропоулос, – Хочеться, щоб і діти з «особливими потребами» теж відчували себе скрізь, як удома!».

Також професор Болонського університету відзначив, що за минулий рік Україна, в тому числі Житомир зробив значний прорив у запровадженні інклюзивної освіти: є відповідна законодавча база, створено Житомирський обласний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів Житомирської обласної ради, на Житомирщині діють шість центрів реабілітації у містах Бердичеві, Коростені, Новограді-Волинському, Житомирі та Коростишівському і Новоград-Волинському районах.

«Ваше ставлення до дітей-інвалідів неймовірне! Дослідження, рекомендації семінарів, які проводяться у ЖДУ імені Івана Франка, без допомоги влади не мали б необхідної сили», – сказав Дімітріс Аргіропоулос.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here