Home Освіта Житомиський університет назвали новатором ноосферного руху країни

Житомиський університет назвали новатором ноосферного руху країни

87

Днями в конференц-залі Житомирського державного університету імені Івана Франка відбувся круглий стіл «Інновації в освіті: сучасна концепція екологічної освіти». 

«Проблема, яка винесена на засідання круглого столу, безперечно, є надзвичайно актуальною і важливою. Сьогодні вона турбує буквально усі університети в усьому світі. Нещодавно довелося бути на конгресі у Франкфурті на Майні, де збиралися ректори європейських університетів і підписали «Педагогічну європейську конституцію». У ній відведено зачне місце й екологічній освіті. На міжнародному конгресі світової асоціації університетів у Стамбулі також звучала ця тема. Тому сьогодні наше завдання знайти такі вектори розвитку екологічної освіти, щоб вона була високоефективною», – сказав під час відкриття  ректор ЖДУ імені Івана Франка Петро Саух.

З привітальним словом до учасників круглого столу звернулися перший заступник голови Житомирської обласної радиВолодимир Арешонков і начальник головного управління освіти і науки Житомирської ОДА Олександр Пастовенський.

Результатами наукових досліджень та думками з присутніми ділилися: віце-президент Міжнародної Ноосферної Академії Наук та Освіти, іноземний член РАЄН (Москва), Голова Правління ГО «Дім Вернадського» (Харків) Геннадій Курмишев, голова всеукраїнської громадської організації «Народний рух захисту землі»Михайло Васільєв, викладач кафедри екології та природокористування ЖДУ імені Івана ФранкаІван Хом’як, завідувач кафедри процесів, машин і обладнанняІван Грабар, завідувач кафедри екології та природокористування ЖДУ імені Івана ФранкаВіктор Бурлака, вчитель Несолонської ЗОШ Новоград-Волинського районуСвітлана Молодецька, а також психологи-практики, директори шкіл та члени громадських організацій Житомирщини.

Понад три години роботи круглого столу  промайнули як одна мить. Палкі дискусії точилися довкола питань «біоадекватних» підручників, нового екологічного мислення і завдань освіти, принципу науковості під час реалізації завдань екологічної освіти, екосистеми планети і чи є альтернативна енергетика, екологічної освіти і виховання молодої людини в сучасній Україні та досвіду впровадження екологічної освіти в школі. Шокуюче звучала інформація науковців про те, що лише за 150 років людство використало максимум запасів енергоносіїв, які Планета накопичувала 800 млн. років; світові запаси нафти вичерпаються, щонайоптимістичніше, через 30-40 років; єдиним продуктом генно не модифікованим сьогодні можна вважати хіба що хрін.

Враховуючи стурбованість освітян, науковців, громади екологічною ситуацією, що склалася на Планеті та в державі, учасники круглого столу ухвалили надіслати для головного управління освіти і науки Житомирської ОДА, Житомирської обласної та міської рад, а згодом й до Міністерства освіти та науки України, рекомендації щодо суттєвого удосконалення концепції екологізації освіти; впровадження методології безперервної ноосферної освіти у всіх навчальних дисциплінах; в якості перших кроків впровадження такої концепції з  1 вересня 2013 року ввести пілотний проект ноосферної освіти у 2-3 школах Новоград-Волинського району; особливу увагу звернути на необхідність термінової перепідготовки освітянських кадрів в розрізі концепції безперервної ноосферної освіти, – повідомляє прес-служба університету.

«ЖДУ імені Івана Франка – новатор ноосферного руху в Західній Україні. Тому під час круглого столу я запропонував створити тут спільно з ГО «Дім Вернадського» творчу лабораторію ноосферної освіти та проводити в цьому університеті перепідготовку вчителів з ноосферної освіти», – прокоментував роботу круглого столу з екологічної освіти віце-президент Міжнародної Ноосферної Академії Наук та Освіти, Голова Правління ГО «Дім Вернадського» (Харків) Геннадій Курмишев.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here