Традиційним пірнанням в ополонку святкували Водохреще житомиряни. 19 січня у Гідропарк прийшли сотні людей, аби зануритися у крижану воду.

Для всіх, хто купалися, встановили намети з обігрівом для переодягання, пропонували трав‘яний чай із м‘ятою та мелісою.

Дехто із житомирян прийшли як група підтримки: стерігали та пили гарячий чай.

Перший житомирський запитав у житомирян про враження та користь від купання.

Житомирянка Оксана пірнає у ополонку вже десять років поспіль і планує ще наступного року повторити, бо вірить у те, що саме сьогодні вода священна:

«Я вже десять років пірнаю у ополонку на Водохреще у Гідропарку. Вода не холодна, а навпаки, тепла. Вірю, що сьогодні вода священна і змиває всі гріхи. Планую ще у наступному році скупатися. Здається, це загартовує організм та зміцнює імунітет, хворію я рідко».

27-річний Антон Мілиневський приїхав з Київської області погостювати у тещі, а взагалі має традицію цього дня купатися в різних містах України. Цьогоріч вирішив відвідати Житомир:

«З 18-19 років моржую, і кожного року в різних містах України. Купався у Львові, Києві, Луцьку, цього року вперше приїхав до Житомира. Для мене – це особливий класний день! Маленького синочка теж планую привчити до моржування, звісно, якщо він захоче. Будемо бачити, сподобається йому таке чи ні». 

Анна Крижанівська вже понад п’ять років купається у холодній воді, їй це дає полегшення і спокій: 

«Перше, що відчула коли пірнула – це адреналін. А на душі, ніби полегшало й стало спокійно».

Вже втретє 30-річний Максим заходить у ополонку 19 грудня:

«Якщо з емоційної точки зору, то відчувається полегшення і підняття духу, а з фізичної – то трохи змерзли ноги. Купаюся вже втретє». 

71-річна Антоніна вже вп’яте в Гідропарку на Водохреще:

«Вода класна! Вже п’ятий рік купаюся. Сьогодні вже два рази зайшла у воду. Тіло ще холодніше, ніж вода. Тож, молодь, долучайтеся і не бійтеся».

20-річний Іван вперше спробував скупатися і вже шкодує, бо очікував більшого від пірнання:

«Вода холодна. Більше ніколи не пірнатиму на Водохреще. Очікував більшого, зробив це, щоб перевірити силу волі і духу. Я перевірив і мені вистачить, не сподобалося». 

«Вода супер, енергії багато. Головне – вірити в силу води сьогодні. Щодо відчуттів, то як заходиш – то добре, проте виходячи, дуже холодно. Тут головне правильна підготовка і тренування. Я новачок у цьому ділі, це мій третій досвід. Наступного року теж хочу. Головне, щоб погода була хороша: мороз або сніг. Адже минулого року був дощ, через це і настрою для купання не було», – ділиться Олег.

Ціни на святковій виїзній торгівлі різні:  глінтвейн по 40-60 грн, шашлик – від 70 грн за 100 грам, картопля – від 60 грн за порцію, овочі гриль – від 30 грн.

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here