Home Політика Раді запропоновано ще один мовний законопроект

Раді запропоновано ще один мовний законопроект

72
0
У Верховній раді зареєстровано законопроект про державну мову, автором якого є народний депутат Микола Катеринчук. Про це повідомляє сайт Верховної ради.
 
Сам автор назвав його додатком до Конституції, в якому детально описані шляхи розвитку і захисту української мови, пише Українська правда з посиланням на "Комерсант-Україна".
 
Народним депутатам пропонується детально закріпити сфери застосування української мови.
 
Як повідомив Катеринчук, за основу при його розробці був узятий закон "Про державну мову Російської Федерації".
 
Депутат виходить з того, що посадові особи та представники органів влади всіх рівнів повинні володіти українською мовою.
 
Її слід використовувати не тільки в роботі чиновників, а й при підготовці та проведенні виборів, в конституційному, цивільному, кримінальному, адміністративному і господарському судочинстві.
 
На українській мові повинні друкуватися паспорти, документи про освіту, акти цивільного стану, дорожні знаки і географічні назви.
 
"Єдиною нашою метою було визначити функціонування державної мови, ми абсолютно не торкалися питання інших регіональних мов", – пояснив Катеринчук.
 
Народний депутат Вадим Колесніченко назвав даний законопроект насильницькою асиміляцією і формою етноциду.
 
"Те, що пропонує Катеринчук, це його піар-хід на виборах. До життя він не має ніякого відношення", – заявив Колесніченко, відзначивши, що шансів на прийняття у цього законопроекту практично немає.
 
Не вірить в його ухвалення нинішнім складом Верховної ради і голова парламентського комітету з питань культури і духовності Володимир Яворівський.
 
Як відомо, раніше парламентом був прийнятий закон "Про основи державної мовної політики".

Він викликав масу протестів по всій країні. 

 

Previous articleПенсіонерка \”виставила\” односельчанку на 9 тис. грн.
Next articleЗасуджені помірялися силами з житомирським гросмейстером. Відео

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here