Осіння прохолода – чудова можливість більше занурюватися у книги в компанії з теплим пледом та чаєм зі спеціями.

Перший житомирський поцікавився у відомих українців та житомирян, що вони зараз читають та які книги порекомендували б жителям нашого міста.

Пропонуємо вам підбірку книг від топ-чиновників і діячів Житомира, меценатів та навіть ведучих – подружжя Дмитра Комарова і його дружини Олександри Кучеренко.

Ви ж теж не знали, що перші особи міста полюбляють мемуари? Отож, починаємо із мера.

Сергій СУХОМЛИН, міський голова Житомира, любить читати мемуари. Особливо – спогади Вінстона Черчилля. Мер не єдиний, хто називає книги про видатного британця у переліку улюблених. Література про Черчилля – в арсеналі багатьох житомирських політиків. Також Сухомлину подобаються книги про Японію.

«З останнього, читав книгу про Соловки.

А взагалі, мій улюблений жанр — мемуари. Осмислюєш епоху, період, ситуацію очима конкретної людини. Аналізуєш та черпаєш корисне. Залюбки читаю мемуари Вінстона Черчилля.

Ще люблю роботи з сучасної філософії і книги про Японію!», – прокоментував Сергій Сухомлин.

Відомий мандрівник, про якого чули навіть далекі племена і який разом із дружиною буває на Житомирщині, Дмитро КОМАРОВ теж розповів “Першому житомирському” про улюблену книгу.

Улюблена книга Дмитра, яку він і рекомендує житомирянам – “Сам в океані” Слави Курилова.

Його дружина – телеведуча Олександра КУЧЕРЕНКО поділилася підбіркою своїх улюблених книг:

Коротка історія людства” Харарі, “Клуб 5 години ранку” Шарма, “451 градус за Фаренгейтом” Бредбері , “Шалено багаті азіати” Квана, “Знедолені” Гюго.

Першу в переліку книгу і радить читати Олександра житомирянам.

Михайло ВЕСЕЛЬСЬКИЙ, меценат, який відбудовує с. Радовель на Житомирщині, рекомендує книги для саморозвитку для різних категорій читачів:

“Для тих, хто хоче навчитись самостійно мислити, було б в поміч прочитати «Мислити як громадянин», автор Юло Вооглайд (великий естонський педагог, мислитель сучасності).

Для тих, хто має і виховує дітей, було б добре ознайомитись із працею Мирослава Гнатовича Стельмаховича «Українська родинна педагогіка» і Симона Львовича Соловейчика «Педагогика для всех».

Для вчителів – вище названі книги. І обов‘язково книгу нашого геніального педагога Василя Олександровича Сухомлинського «Серце віддаю дітям». Вона для вчителя має бути настільною книгою”.

Також меценат, який багато читає, рекомендує і емоційні видання: “А для тих, хто хоче просто зануритися в світ переплетених емоцій, можна почитати Артура Хейлі «Аеропорт» або «Готель»”.

Житомирський губернатор Віталій БУНЕЧКО любить детективи Агати Крісті:

“Люблю детективи, а рекомендувати нічого не буду – кожен повинен вибирати літературу, яка до вподоби”.

Його екс-колега і заступник голови Житомирського УДАРу Ігор ГУНДИЧ розповів, що більше читає мотиваційну літературу:

“Люблю мотиваційні книги. Зараз читаю трилогію “Атлант розправив плечі“. Поки це для мене, як бізнес-триллер, який легко сприймається і водночас змушує задумуватися і діяти.

Для бізнесу і політиків, до речі, корисні книги про Черчилля.

Усім рекомендую просто знаходити час на читання, не важливо, що ви читатимете – хороші книги знаходитимуть вас”.

Також книгу Атлант розправив плечі рекомендує житомирянам і Андрій НІКІТІН, директор Житомирського водоканалу. Він теж знаходить час на книги, любить фантастику та літературу для саморозвитку:

“Обожнюю “Чорний Лебідь” Насіма Талеба –  читав декілька разів. Житомирянам раджу прочитати роман американської письменниці Айн Ренд “Атлант розправив плечі“.

Володимир ФЕДОРЕНКО, голова облради, віддає перевагу науковій, історичній та літературі для саморозвитку. У фаворитах Федоренка – Річард Бренсон. Голова облради прочитав усі книги цього автора та назвав улюблену:

“Я дуже люблю читати, проте зараз є мало дуже часу. Робота та син, якому 2 місяці.

Перевагу надаю історичній літературі, науковій та літературі для саморозвитку. Мій беззаперечним фаворит є Річард Бренсон. Прочитав усі його книги. Найбільше  сподобалася “Шлях Virgin”.

Житомирянам Володимир Федоренко рекомендує “Родина Рильських у європейському культурному просторі ХІХ-ХХ століття”, де декілька авторів, і вони житомиряни:

“Нещодавно зустрічався з літературними метрами нашої області і рекомендував громадськості читати їх. Щоб популяризувати їх праці. Тут ви знайдете і художню літературу, і історичну, і автобіографічну. Наразі читаю нашого Василя Піддубного, житомирянина. У нього серія книжок. Він сам ветеран АТО  і знайшов себе у літературі”.

Людмила ЗУБКО, депутатка міської ради та власниця Львівської майстерні шоколаду, рекомендує читати українських письменників. Також Людмила Зубко назвала книгу, яку завжди носить із собою:

“Це книга “Одне життя” Мортена Ельбека. Завжди ношу її з собою. Вона розповідає про те, як жити змістовно та знайти свій сенс життя.

Узагалі, кожен сам обирає книгу собі до снаги. Думаю, варто читати своїх українських письменників. Особливо раджу прочитати драми та драматичні поеми Лесі Українки. За можливості варто перечитувати всі її твори, збірки, вірші, бо це – наша українська історія”.

Також читати Лесю Українку та українські казки радить житомирянам заступниця міського голови Марія МІСЮРОВА. Наразі вона читає Триста поезій Ліни Костенко.

Завжди із книгою у рюкзаку – журналістка Олена ГАЛАГУЗА. Як поціновувачка кави зараз вона читає бізнес-книгу про кав’ярні.

“Читаю «Що я знаю про роботу кав’ярень. Реалії бізнесу від власника мережі 3fe Coffee» Коліна Гармона. Одному господарю житомирської кав’ярні («Будинок кави», – ред.) радила цю книгу.

Мені завжди цікаво пізнавати про різні професійні середовища, а коли побачила цю, то не вагалася ні миті, бо є «кавозалежною». Тим паче, що передував прочитанню на подібну тематику мініальбом «Нові кавові правила» блогерів Майклмена Джордана та  Карлсена Закері”.

Олена Галагуза, як і чимало політиків Житомира, любить мемуари та літературу для саморозвитку. Багато книг читає в оригіналі англійською.

“Узагалі віддаю перевагу мемуарам, книгам про історію та саморозвиток. Час від часу чергую із художньою літературою та поезією. Читаю українською та англійською мовами. Маю досвід перекладу з англійської, цю ідею підказали місцеві видавці, ще коли була студенткою Інституту іноземної філології ЖДУ імені І. Франка”, – розповідає журналістка.

Запитуємо, чи часто звертаються за рекомендаціями читва.

“Ми часто зустрічаємося на так званих кавових нарадах і обговорюємо усе на світі, а одне із звичних запитань: «Що зараз читаєш?» У своєму рюкзаку з-поміж інших речей, а це зазвичай спортивна форма, має бути книжка”, – відповіла Олена Галагуза.

Матвій ХРЕНОВ, медик і співвласник Українського центру охорони здоров’я – UHC, теж багато читає, про що свідчать навіть його соцмережі. Він зазначає, що не має однієї улюбленої книги, є багато, які подобаються.

“Читаю зараз “Роздуми про ХХ століття” Тімоті Снайдера.

З останнього сподобалися “Ідентичність” Френсіса Фукуями, а також “Остання імперія” Сергія Плохія”, – деталізував Матвій Хренов.

Запитуємо, чи є книга, після прочитання якої Ви подумали: “Її точно прочитати має кожен“?

“Кримінальний кодекс))), – жартує Матвій Хренов та додає: – Раджу взагалі читати книги із різних тем, а не лише професійну літературу. Рекомендую книгу “Цивілізація” Ніла Фергюсона”.

Директор краєзнавчого музею Роман НАСОНОВ радіє, коли бачить людей із паперовими чи електронними книжками:

“Часто бачу у громадському транспорті людей, які читають книги зі смартфонів.

Важко сказати, що порадив би. Мабуть, антологію українських письменників “Україна-Європа“.

Роман Насонов розповідає, що любить перечитувати Вир Григорія Тютюнника: “Перечитав разів 30. Також люблю твори Лиса та Донця”.

Начальниця управління культури Ілона КОЛОДІЙ і під час відпочинку читає книги. Вона полюбляє ходожню та мотивуючу літературу:

“З мотивуючої літератури обираю авторів Брайана Трейсі та Кійосакі. З художньої літератури лише нещодавно закінчила книгу Лоран Гунель «День, що навчив мене жити».  

Житомирянам я порадила би читати, байдуже який напрямок (художня література, бізнес література, саморозвиток, навчальна література, історія, культура, мистецтво, наука, кулінарія, краса тощо). Головне – читати. На жаль, у наш час соціальні мережі витіснили читання книжок та реальне спілкування”.

В арт-директорки “Читимо” Оксани ГАДЖІЙ улюблених книжок багато і одна з них – Непозбувна легкість буття Мілана Кундера, бо там не лише класичний стиль, але і реалії радянської окупації. 

“Порадила б почитати художки: Гарпер Лі «Вбити пересмішника». Курт Воннегут “Бойня номер 5” і “Колискова для кішки“, Софія Андрухович “Амадока“, Ерленд Лу “Тихі дні в Перемішках“.

Із нон-фікшену Оксана Гаджій рекомендує проситати Олівера Сакса Чоловік, що сплутав дружину з капелюхом“, Олександра Михеда Я змішаю твою кров з вугілям, Вівека Мурті Самотність, а також Тхіть Ньят Хань Спокій у кожному кроці.

Аліна КУНДІЧ займається розвитком міста (вело, туризм) і рекомендує книги для розвитку, які надихатимуть. Зокрема, Міста для людейЙена Гела. Її улюбленою книгою є “Майстер і Маргарита” Булгакова.

Книги, пов’язані із психологією читають в управління юстиції Житомирської області. Заступник начальника регіонального управління Мін’юсту Валентин ЗАЛІЗНЮК читає книги Дейла Карнегі, зокрема, «Як здобувати друзів і впливати на людей». Рекомендує почитати «Я собі не зрадив» житомирянина Антона Малиновського.

Також пропонуємо декілька книг від редакції “Першого житомирського”:

«Слова», Жан-Поль-Сартр

Наївність, очікування до життя і світу. Одночасно – красиво, чуттєво, душевно. На одному диханні.

«Острів», Олдос Хакслі

Ідеальне суспільство… чи можливе воно? Роман „Острів“ – відповість на це питання. Містично і сміливо.

«Місто дівчат», Елізабет Гілберт

Ну, ви зрозуміли, для кого)) Коли хочеться легкого читва, як легкого серіальчика.

Про свободу, кохання, Нью-Йорк і війну.

«Емоційний інтелект», Деніел Гоулман

Читаючи книгу, спробуйте аналізувати свої емоції та застосовувати поради автора, як користуватися своїми емоціями.

Отож, ви поповнили свій список рекомендованих книг на понад 50 позицій.

Невдовзі читайте топ фільмів і серіалів, які рекомендують житомиряни житомирянам.

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here