Home Цікаво У Чорнобильському заповіднику помітили рідкісних яструбів

У Чорнобильському заповіднику помітили рідкісних яструбів

855


У Чорнобильському заповідникові, на заповідній території часто помічають рідкісну птаху — це лунь польовий. Це хижий птах з довгим хвостом.

Про це пише Офіційна сторінка Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника:

“Науковці досі не можуть підкріпити спостереженнями гніздування луня польового на території Чорнобильського заповідника. Птах – рідкісний і зустріти його тут вдається, дійсно, нечасто. Проте під час весняної, а більше – осінньої, міграцій цього пернатого хижака з родини яструбових таки помічали на заповідних просторах“, – йдеться в повідомленні.

Довідково.Лунь польовий – хижа птаха середнього розміру з довгими, відносно вузькими крилами і довгим хвостом. Кінець крила здається тупим. Зверху самець світло забарвлений в сірий або світло-сизий колір з такими ж грудьми і білим черевцем. На кінцях крил великі чорні плями, при чому у летючої птахи чорний колір має границю зі світлим у вигляді тупого кута або умовно прямої лінії. По задньому краю крила тягнеться темно-сиза смуга, що виділяється на загальному світло-сизому фоні крила, менш виражена у старих птахів. Надхвістя біле. Хвіст однотонний, без смуг або ж сизі смуги ледве помітні на світло-сизому фоні хвоста. Очі жовті.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here