Головна Цікаво ЗСУ, вишиванка, космонавт, Мона Ліза: житомирянин створює GPS-малюнки та планує маршрут на...

ЗСУ, вишиванка, космонавт, Мона Ліза: житомирянин створює GPS-малюнки та планує маршрут на перемогу.ФОТО

1055
0

Юрій Мілованов – бігун-аматор із 7-річним досвідом. Разом з друзями він долає різні дистанції, бере участь в спортивних заходах, а ще має оригінальне захоплення – створює  GPS-малюнки, детальніше з якими можна ознайомитися в спільноті “Бігопис” у соцмережі. Її запустив у листопаді 2020-го і відтоді ділиться з користувачами своїми результатами. 

Одні з останніх – абревіатура “ЗСУ”, яку вдалося відтворити під час пробіжки вулицями Житомира до Дня Захисника, а також Херсон – минулих вихідних з нагоди звільнення тимчасово окупованого обласного центру на півдні країни.

“Під час бігу чи будь-якої іншої активності ми записуємо за допомогою системи GPS на годинник або смартфон пройдений шлях, а потім дивимось на його результати: відстань, час, середній темп, середній пульс, пульсові зони  та інше. Не меншу цікавість викликає саме форма цього маршруту. На що він схожий? Це як дивитися на хмари і вимальовувати в уяві якусь фігуру, – говорить Мілованов. – Пригадую, як після кожного тренування ми з Віктором Юрченком змагалися, хто побачить на треку найцікавішу або найсмішнішу фігуру: тоді ми чомусь обмежувалися лише тваринками. Олег Гирин домальовував деякі елементи, щоб малюнок мав найбільшу схожість з уявною фігурою. Потім доводилось «перебігати» за новим маршрутом з урахуванням цих «домальовок». Здається, першим заздалегідь складеним нашим маршрутом була «Мокра курка». Її ми «намалювали» в Зарічанському лісі і довжина склала десь 21 км. Чому мокра? Бо на 3-му км потрапили в болото і відстань, що залишилась, долали з мокрих кросівках. Потім малювали «козулю», бо на одному з тренувань перед нами пробігла родина козуль. Ще був «Профіль дівчини на ім’я Нільс» з мультика «Зачарований хлопчик», бо малювали дівчинку, заблукали в районі «зачіски» і малюнок став схожим на Нільса. На День народження друга я намалював на полі його портрет «Вітя Юрченко – морпех». Ще був малюнок на День вишиванки і ми  самі також долали дистанцію у вишитих сорочках. Окрему  серію малюнків присвятив біговим друзям-ультрамарафонцям, які бігли зі Львова до Одеси 1000 км. Малюнок «Босфор реален» – це подяка Тетяні Мозжухіній за мотивацію для подолання проливу Босфор в Туреччині”.

Наступні малюнки Юрія були не менш  різноманітні – «Ялинка», «Бичок – символ 2021 року», «Metallica», “Мрія космонавта”, «Бразилія», «Мона Ліза анти-ковідна», «План Ж», «Пелюстки Житомира», «ПТН ПНХ», «Українці Чинитимуть Опір» та інші. 

Усі маршрути долав разом і біговими друзями, аби і на їхніх гаджетах по завершенню відображалися цікаві малюнки.

Разом з тим, наголошує Мілованов, його малюнки – одноразові. У 2020 році разом з біговою спільнотою створили унікальну  стежку “Лісова Україна” протяжністю 10 км на території Зарічанського лісницива. Вона навіть увійшла до Книги рекордів України: у категорії “Розміри” її визнали найбільшою лісовою стежкою у формі карти України. 

Ця бігова стежка доступна й досі і скористатися нею можуть всі охочі. По маршруту, що повністю розташований у лісі, є спеціальні блакитно-жовті позначки для орієнтування. У належному стані її допомагають підтримувати працівники лісництва. 

Щоб створити GPS-малюнок треба спочатку створити маршрут в будь-якому редакторі маршрутів, надіслати його до гаджета (годинника чи смартфона), а потім подолати цей шлях «наживо». Найскладніше – перенести малюнок на мапу. Свої перші спроби створення маршрутів робив за допомогою прозорих файлів. На принтері в форматі А4 роздруковував малюнок, вставляв його в файл, обводив фломастером. Потім прикладав його до монітора і в редакторі мишкою малював трек. Іноді навіть на моніторі малював маркером, – веде далі житомирянин. – Зараз все набагато простіше: дві програми (редактор маршрутів і графічний малюнок) відкриваю в окремих вікнах, вікно редактора роблю напівпрозорим. Ще треба брати до уваги перешкоди. Але і тут є вихід – «телепортація». Це коли перед перешкодою натискаєш на «паузу», оминаєш її, знову вмикаєш запис треку. Тоді ці дві точки поєднаються прямою лінією.

Час на створення маршруту залежить від того, наскільки якісним треба зробити малюнок з урахуванням перешкод. Якщо це якась тваринка або текст, то деякі відхилення від маршруту не вплинуть на впізнаваність. Але якщо це копія «Мони Лізи» або чийсь портрет, то треба дуже ретельно шукати шлях, щоб все зробити якнайкраще. Особливо це стосується «Лісової України», де маршрут має максимально повторювати кордони нашої країни”.

Іноді, для створення більш якісного малюнку, Юрій звертається за допомогою  до друзів. Зокрема, деякі малюнки на папері зобразила Яна Козерацька, а він уже переніс  їх «на поля». Також два твори «позичив» у сучасного художника та ілюстратора Нікіти Тітова.

Бігун розповідає, що ще до початку повномасштабного вторгнення росії, задумав створення великого малюнка – загальний маршрут близько 50 км. Ідею вже почав потрохи втілювати, але остаточно має намір завершити і пробігти після остаточної перемоги України. Власне, це й стане його присвятою такій історичній та довгоочікуваний події. 

Поки ж Юрій Мілованов наближає перемогу не лише думками, а й справами. Разом з командою волонтерів зробили і передали воїнам більше півтисячі буржуйок та пічок, які виготовляють з б/у газових балонів, бойлерів тощо.

Юлія Демусь

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here