У Житомирі вже вп’яте пройшла акція на підтримку полонених «Не мовчи! Полон вбиває»

489

У Житомирі 20 квітня впʼяте відбулась акція на підтримку українських полонених та зниклих безвісти «Не мовчи! Полон вбиває». Під час акції на вулиці Михайлівській відбувся перформанс, де учасники з заклеєним ротом стояли на колінах з плакатимами в руках. Про це Першому Житомирському розповіла Аліна Кундіч, учасниця акції.

“Що означав заклеєний рот на акції? Це наш німий крик. Щоденний. Надривний. Цей крик дуже багато людей не чує. І це страшно, – розповідають учасники акції. – Страшно, коли віддаєш найдорожчих: синів, чоловіків, братів, батьків тримати небо, а згодом, коли вони потребують підтримки суспільства, це ж суспільство, яке захоплювалось ними, допоки вони були «в строю», забувають про них. Страшні слова, коли вони мовчать. Мовчання – не золото. Що відчувають наші рідні в полоні? Катування, біль, знущання. Голосом українських полонених і зниклих безвісти мав би бути кожен/кожна!”, – розповідає Аліна.

Також Аліна розповідає, що до акції долучилися діти, військовий з Бердичівщини та небайдужі мешканці Житомира.
“ На акції був також військовий з пораненням, який приїхав із Бердичева. Кожен плакат – чиєсь життя!”, – каже учасниця акції.

Акції «Не мовчи! Полон вбиває» важливі, бо:

  • створюють суспільний резонанс, зокрема, їх часто поширюють і в іноземних ЗМІ;
  • серед учасників акцій, а також вони самі регулярно надсилають фото відомим фотографам для поширення, у яких є іноземна авдиторія;
  • акції показують рідним і близьким українських полонених та зниклих безвісти, що про їх рідних памʼятають, що вони не самі.

Авторка фото: Оксана Іванчук
Відео: Олена Рудік

Нагадуємо, що відтепер місто зупиняється на хвилину мовчання о 9:00.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here