Головна vlada Військові зробили останнє “китайське” попередження депутатам, у відповідь рада оголосила про допомогу...

Військові зробили останнє “китайське” попередження депутатам, у відповідь рада оголосила про допомогу для ЗСУ

421
0

На початку засідання сесії міської ради виступили військові, які звернулися до депутатів із нагадуванням про те, що вони мають обов’язки перед народом, адже сам він їх і обирав. Представник Збройних Сил порадив чиновникам більш “розумно” розподіляти бюджетні кошти і не витрачати гроші на ремонт бруківок і облаштування скверів, поки в країні йде війна. Також воїни вимагали від депутатів представити звіт про витрати на ЗСУ, обсяг військового ПДФО, звіт щодо депозитів військових облігацій і закликали не змушувати військових застосовувати інші методи для досягнення правильних рішень в інтересах країни.

У відповідь міський голова Сергій Сухомлин заявив, що до цих порад треба дослухатися та додав, що у бюджеті на наступний рік не будуть закладатися кошти на капітальні видатки (ремонти скверів, заміна бруківки тощо). Однак одразу ж надати звіт відмовився.

Згодом до трибуни підйшов ще один боєць ЗСУ, який заявив, що влада міста тільки наживається на тому, що кладе плитки та тротуари, поки військові на фронті перебувають у нелегких умовах. Також він, привівши у приклад Ізраїль, сказав, що якби країна одразу б повністю стала на “воєнні рейки”, то ситуація була б іншою.

Через 2 години на цьому ж засіданні директорка Департаменту бюджету та фінансів міської ради Діна Прохорчук під час виступу оголосила, що міськрада на цій сесії планує виділити 125 мільйонів гривень на підтримку військових. Також стало відомо, що за 9 місяців 2023 року з військовового ПДФО до бюджету надійшло 1 млрд 280 млн грн, 1 млрд 194 млн грн рада виділила на подолання збройної агресії РФ. А загалом, до кінця року планують виділити на ці потреби більше 2 млрд гривень бюджетних коштів.

“Відповідно до плану, який затверджено у бюджеті рішенням Житомирської міської ради на сьогодні близько 2 мільярдів, з урахуванням суми, яка буде спрямована (сьогодні) – 2 мільярди 100 мільйонів. Ми спрямовуємо більше, ніж отримуємо від військових”, – заявила посадовиця.

Однак її слова пролунали уже за відсутності в залі військових, які пішли із засідання після відповіді міського голови. Це обурило депутатів, адже, за їх словами, відповідний фінансовий звіт готувався, в першу чергу саме для представників ЗСУ.

Нагадуємо, що 16 жовтня містяни пікетували міську раду з вимогою до депутатів, аби ті не витрачали кошти на розбудову благоустрою міста, а направили бюджетні кошти на підтримку української армії.


Warning: Undefined array key "sort" in /var/www/rbkudzhj/1.zt.ua/wp-content/plugins/td-composer/legacy/common/wp_booster/td_data_source.php on line 602

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here