Home Здоров'я В області зафіксували 2 спалахи кишкової інфекції

В області зафіксували 2 спалахи кишкової інфекції

526

Два спалахи кишкової інфекції зафіксували в Житомирській області за 10 місяців 2023 року. Загалом постраждали 12 дітей до 17 років. 

Про це повідомляє Держпродспоживслужба області:

“За 10 місяців 2023 року зареєстровано 2 спалахи гострої кишкової інфекції, внаслідок якого постраждало 12 дітей до 17 років. За аналогічний період минулого року спалахів не реєструвалось”.

Зокрема, серед постраждалих – учні Корнинського ліцею Корнинської селищної ради Житомирського району та ліцею №26 Житомирської міської ради. 

Фахівці зазначають, що основною причиною спалахів послужило: порушення санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режимів в ліцеях, недотримання правил особистої гігієни працівниками харчоблоку та учнями.

Під час розслідування спалахів провели комплекс протиепідемічних заходів та заходи реагування.

Крім того, в області зареєстрували  9 побутових випадків захворювань на ботулізм, внаслідок яких постраждало 11 осіб, в т.ч. 1 дитина до 17 років (жителі м.Овруча, с.Каленське, с.Сорокопень Коростенського району; смт Романів, смт Любар, с.Новий Любар Житомирського району; Баранівської міської громади Звягельського району та м.Бердичіва). Причинами отруєння стали продукти домашнього виготовлення: тушонка та паштет із свинини, тушонка куряча, тушонка з качиного м’яса, рибні консерви та кабачки консервовані. За аналогічний період минулого року було зареєстровано 6 випадів, де постраждало 7 дорослих осіб.

Також зареєстровано 1 випадок отруєння грибами в побуті у м.Овруч  Коростенського району, де постраждала 1 особа з летальним наслідком. В минулому році випадків отруєнь грибами не реєструвалось.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here