Home Війна Житомирщина: нездетоновані снаряди Градів на подвір’ї школи

Житомирщина: нездетоновані снаряди Градів на подвір’ї школи

1045

Село Морозівка Малинської громади під час активних бойових дій на Житомирщині декілька тижнів було без електропостачання.

Більшість людей виїхали, адже російські військові обстрілювали з Градів будинки, натомість у людей надійних підвалів-укриттів не було. Коли люди ховалися в підвалі школи – обстріляли школу.

Після відходу окупантів у декількох метрах від навчального закладу було два нездетонованих снаряди від Граду. 

Як розповідав у коментарі Першому житомирському староста округу Володимир Даніченко, перед обстрілами над селами літав дрон, потім же окупанти гатили по «військових об‘єктах» – по приватному сектору, школі і будинку культури.

У знищеному будинку культури – касетні міни. Поруч із БК – дитячий майданчик, у кількох метрах від нього зірвався снаряд Граду.

У Малинський міській раді розповіли, що найбільше шкоди людям орки робили Градами та мінометами, від обстрілів якими виникають великі пожежі:

«Від ракетних і бомбових ударів немає великих пожеж. А від Градів та мінометів вони величезні. Окупанти обстрілювали з Градів і не давали людям гасити вогонь. Вигоріли третини сіл».

У селах поблизу Малина – Клітня, Будо Вороб’ї вигорілі цілі вулиці, чорні ділянки лісу.

Мер Малина Олександр Ситайло розповідає, що люди вже розрізняють, якими видами зброї їх обстрілюють російські військові:

«Коли Град – звук джмеля. По силі і наслідках удару зрозуміло, 500-кілограмова це бомба чи інша».

Окупанти перед відходом залишили багато мін, а також нездетонованих снарядів на території Малинської громади. Зокрема, у село Українка «прилетіла» 500-кілограмова бомба. Вона зупинилася в асфальті і не зірвалася. Українські сапери її детонували. На межі з Київською областю були заміновані ліси. Одна людина залишилася без двох ніг, коли виводила жителів окупованого села.

Нагадаємо, окупанті підірвали цілу родину: загинули 5 осіб – однорічні двійнята, їх братик, мама та тітка.

Читайте також – Малин: як виглядає місто після місяця щоденних обстрілів. ВІДЕО

Морозівка. Нездетонований снаряд Граду.
Школ в Морозівці.
Окупанти знищили будинок культури. Всередині – міни.
Будинок культури. Морозівка
Удар від Граду в кількох метрах від дитячого майданчика
Удар Градом
Знищені будинки і цілі вулиці

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here