Home Гроші В Україні в 1,4 рази зросла вартість борщового набору

В Україні в 1,4 рази зросла вартість борщового набору

380
0

В 1,4 рази в Україні зросла вартість борщового набору за минулий рік. Тоді як за 5 останніх років ціна борщу виросла у 2,2 рази.

Станом на липень зварити 3,5 – 4 л борщу з м’ясом коштує від 190 грн, пісний – від 80 грн.

Такі дані публікує ЕП з посиланням на розрахунки Мінфіну.

Для розрахунку собівартості вартості борщового набору враховувалися ціни на капусту, картоплю, буряк, моркву, цибулю, томатну пасту, а також свинину. Не включається вартість приправ, які додаються за смаком.

Що входить у 190 грн борщового набору?

У борщі з м’ясом левова частка йде саме за м’ясо, у пісному – на томатну пасту.

До прикладу, компанія “Чумак”, яка є одним з найбільший виробник кетчупів, томатної пасти та майонезів в Україні, зупинила свою роботу в окупованій Каховці після 24 лютого 2022 року. 

У травні 2022 року “Чумак” переїхав на Волинь, де з того часу виробляє томатну пасту і соус “Чумак Херсонський”. На початку лютого 2022 року томатна паста “Чумак” в середньому коштувала 26,4 грн за пачку. У квітні її вартість зросла до 35,7 грн, а станом на липень 2023 року продукція здорожчала до 76,1 грн. 

На початок липня вартість борщового набору була ще вищою – 193,5 грн. Тоді ціни були вищими майже на всі продукти, крім буряка та томатної пасти. До прикладу, кілограм капусти коштував 51 грн. 

У червні купити продукти для борщового набору можна було за 188 грн. Нижчими були ціни на картоплю, буряк та томатну пасту, натомість цибуля та морква коштували дорожче. 

За рік, від початку вторгнення, цибуля стала лідером серед овочів за рівнем здорожчання.

На початок травня вартість борщового набору становила 191 грн. При цьому, вартість картоплі та буряка була вдвічі меншою, ніж на 10 липня. А от вартість капусти – більш, ніж вдвічі вищою. 

У квітні зібрати борщовий набір можна було за 187,9 грн. Так само низькими були ціни на картоплю та буряк, а капуста коштувала значно дорожче – 66 грн за кілограм. 

Загалом, за останні 4 місяці найменше змінювалась вартість свинини – в межах кількох гривень. Помітно зростала вартість картоплі та буряка. А вартість моркви та томатної пасти знизилась порівняно з квітнем. 

Нагадаємо, у січні минулого року борщовий набір суттєво виріс у ціні, у серпні минулого року борщ коштував 143 грн. Тоді як у 2019 році Перший житомирський купував борщовий набір за 92 грн.

Previous articleУ полі на Житомирщині чоловік знайшов авіаційну некеровану ракету
Next articleЗа рік росіянам дали понад 50 віз до України

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here