Home Відпочинок Броненосець, страуси, шимпанзе, антилопа, десятки птахів та комах: Музей Природи ЖДУ ім.І.Франка...

Броненосець, страуси, шимпанзе, антилопа, десятки птахів та комах: Музей Природи ЖДУ ім.І.Франка запрошує відвідувачів. ФОТО

78

«Літо у нас – гаряча пора. Вже розписані дати майже на увесь червень», – каже Вікторія, яка працює лаборантом та проводить екскурсії  у Музеї Природи на природничому факультеті Житомирського державного університету імені Івана Франка.

Розповідає, що сюди проходять організовані групи школярів, починаючи з 1-4 класів, а також старшокласники, переважно із Житомира, але приїздять і з інших міст області та навіть сусідніх регіонів. Екскурсії відбуваються впродовж усього року (актуально для тих, хто вивчає біологію), але у період пришкільних таборів та літніх канікул їх популярність зростає.

Оптимальна кількість дітей у групі  – 10-20 осіб. Вартість звичайної екскурсії  – 25 гривень, а за 50 гривень відвідувачам пропонують «Зоологічний калейдоскоп», в рамках якого, окрім музею, можна познайомитися з мешканцями «живого» куточка і подивитися «зоопарк під мікроскопом».

Тривалість екскурсії – 30-40 хвилин (розповідають цікаві факти про експонати), а також є можливість фотографувати і фотографуватися. Для охочих потрапити у Музей природи необхідно попередньо узгодити дату і час за контактами на афіші.

Читайте також: На районі: Монумент Слави та Голова Чацького на Корбутівці у Житомирі. ВІДЕО

Відзначимо, що основу колекції Музею, що нараховувала близько 400 експонатів тварин, було створено у 1973–1976 роках зусиллями доцентів факультету К. І. Копеїна, Л. М. Куркчі, Г. О. Корбута та започатковано як зоологічний музей.  Ними були зібрані найяскравіші представники фауни Житомирщини, а також цікаві і різноманітні види тварин з усіх куточків світу.

Пізніше, після поповнення новими експонатами, зокрема великою колекцією мінералів та гірських порід, скам’янілостями викопних рослин, анатомічними препаратами зоологічний музей був реорганізований у Музей Природи.

Нині він має понад 650 експонатів тварин: мушлі 50-ти видів молюсків, 15 видів ракоподібних і хеліцерових, понад 100 видів комах, колекція коралів і голкошкірих, близько 60 видів риб, 20 видів амфібій, 30 видів плазунів, 250 видів птахів, 70 видів ссавців.

Читайте також: На районі: майдан «Мистецькі ворота» по вулиці Київській у Житомирі. ВІДЕО

Окрасою музею є шимпанзе, антилопа зебу, як, голова зубра, гігантський броненосець, африканський страус, американський страус нанду, рожевий пелікан.  Колекція рідкісних і дорогоцінних мінералів та гірських порід Житомирщини, України, Євразії налічує понад 200 зразків.

Також у Музеї є «Шматочок Антрактиди» – експозиція, речі для якої передав випускник природничого факультету Микола Весельський. Він був учасником ХVІІІ Української антарктичної експедиції у 2014 році і працював біологом-зимівником.

Юлія Демусь

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here