Home Відпочинок На районі: Дім української культури і найбільша лялька-мотанка в Україні по вул....

На районі: Дім української культури і найбільша лялька-мотанка в Україні по вул. В.Бердичівській у Житомирі. ВІДЕО

243

«Перший житомирський інформаційний портал» продовжує рубрику «На районі» та знайомить читачів із цікавими локаціями по місту, які  варті окремої уваги.

Зокрема, цього разу прогулюємось вулицею Великою Бердичівською, де знаходиться Дім української культури, а поруч – найбільша лялька-мотанка в країні, її висота  – 3,50 м.

Отож, Дім української культури відкрили в квітні 2016 року у будівлі, яка більш відома як маєток нотаріуса Філіппова та колишній РАЦС. Там облаштували кілька виставкових зал, де проходять зустрічі, лекції, курси, майстер-класи, святкові заходи, концерти, виставки фото, картин і виробів майстрів, нагородження переможців конкурсів і проєктів,  у кількох кабінетах розташувалося управління культури Житомирської міськради. Також було відновлено можливість проведення шлюбних церемоній.

Читайте також: На районі: екостежка та карʼєр на Богунії у Житомирі. ВІДЕО

Зазначається, що Дім української культури – це осередок розвитку українознавства, культурних та духовних традицій на Житомирщині. Знаходиться він за адресою вул.В.Бердичівська, 61  – двоповерхова блакитна будівля з ліпниною і колонами над центральним входом та затишним двориком із лавками, фонтаном, скульптурами і декоративними рослинами позаду.

Відомо, що це був маєток  нотаріуса Івана Філіпова,  який збудували у 1903 році в стилі бароко. Після подій 1917-го  тут працювали партійна, потім міська школа, а з 1970-х років – РАЦС. У 2010 році почалася реконструкція будинку, яка  й завершилась  відкриттям Дому української культури.

Читайте також: На районі: майдан «Мистецькі ворота» по вулиці Київській у Житомирі. ВІДЕО

Згадану ляльку-мотанку так само презентували у 2016-му. Тоді ж представник Книги рекордів України зареєстрував новий рекорд за найбільшу ляльку-мотанку, яка виготовлена зі збереженням правильних і точних пропорцій та  відповідно до українських традиційних правил народної творчості.

Читайте також: На районі: фонтан «Космонавт» на Польовій у Житомирі. ВІДЕО

У серпні 2018 року до 27-ї річниці Незалежності України мотанку переодягнули. Тканину безкоштовно надала фабрика з Тернополя, а майстриня Оксана Дядюль пошила відповідне вбрання. З того, що видно зараз, вишивка ляльки і сніп колосків сильно припали пилом, а всередині скляної конструкції  – павутиння.

Юлія Демусь

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here