На районі: по той бік пішохідного мосту у Шодуарівському парку в Житомирі. ВІДЕО

1442

Пішохідний міст у Шодуарівському парку в Житомирі з’єднує між собою два береги річки Тетерів, а ще слугує своєрідним оглядовим майданчиком – з нього відкривається вигляд на частину міста і схили річки, включаючи Монумент Слави на Корбутівці.

Сюди житомиряни та гості  приходять на прогулянки, побачення, проводять спекотні дні та зустрічають захід сонця, роблять світлини на згадку. Власне, це одна із найвідоміших туристичних локацій міста. Закохані мають традицію закріплювати на елементах конструкції мосту замки.

З одного боку пішохідного мосту – алеї Бульвару, парк атракціонів, Набережна, реконструкцію якої провели кілька років тому, а от що з протилежної   – журналісти «Першого житомирського інформаційного порталу» пропонують подивитися у рамках рубрики «На районі».

Відомо, що  підвісний міст у Житомирі (називають ще Зарічанським) з’явився у 1982 році (був частиною спроектованого комплексу Бойової слави, який так і не завершили – мали  бути  ще два мости: в районі Монументу Слави до Парку Партизанської слави та від Замкової  гори до Парку 30-річчя Перемоги з облаштуванням відповідної інфраструктури поруч). Його спорудили на висоті 43 метри.  Довжина  – 350 метрів.

Читайте також: На районі: 25-метрова «Ейфелева вежа» на Корбутівці у Житомирі. ВІДЕО

На іншому березі за цим мостом – від Зарічан і до Бердичівської траси, планували звести житловий масив із багатоповерхівками. Парк Партизанської слави мав стати своєрідним продовженням парку ім.Ю.Гагаріна (цього року перейменували на Шодуарівський).

Але, як видно з усього, реалізувати вдалося лише частину із задуманого, тож у житомирян лишився пішохідний міст, який, по-суті, веде в нікуди.

Читайте також: На районі: Дім української культури і найбільша лялька-мотанка в Україні по вул. В.Бердичівській у Житомирі. ВІДЕО

Точніше, далі за ним на крутих схилах поросли дерева різних порід і чагарники, між якими стихійно прокладено десятки грунтових стежок у різних напрямках – частина веде ближче до Тетерева, інша – вглиб зеленої гущавини чи взагалі у поле й до сучасної приватної забудови. Сюди люди приходять відпочивати на природі – гуляють, катаються на велосипедах, палять вогнище, влаштовують пікніки і фотосесії, медитують, грають на барабанах та ін.

Час від часу збираються активісти і волонтери, які проводять весняну толоку і збирають сміття. Поки що сміття біля основних стежок майже не було помічено, але й спеціальних баків теж нема, тому відходить просто потрібно забирати з собою й нести ближче «до цивілізації». У червні під деревами вже зустрічаються гриби, а на галявинах – різноманітні рослини, квіти, метелики та комахи.

Варто зауважити, що у 2016-му проводили капітальний ремонт підвісного пішохідного мосту: зняли стару фарбу та нанесли нову, перевірили натяжителі й троси, заасфальтували ями, встановили різнокольорову підсвітку, ін.

Юлія Демусь

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here