Home Різне На районі: прогулянка біля Поліського національного університету в центрі Житомира. ФОТОРЕПОРТАЖ 

На районі: прогулянка біля Поліського національного університету в центрі Житомира. ФОТОРЕПОРТАЖ 

2565

Нещодавно у соцмережі користувачі обговорювали статуї вовків біля центрального корпусу Поліського національного університету  – як давно і чому з’явилися.

Відповідаючи на це запитання, журналісти «Першого житомирського інформаційного порталу» в рамках рубрики «На районі» вирішили трохи прогулятися біля навчальних корпусів закладу вищої освіти, що розташовані в районі Бульвару (факультет ветеринарної медицини, технологічний факультет та інші структурні підрозділи – навчальна пасіка,  навчальна лабораторія кінології,  клініка ветмедицини, контактний зоопарк, тепличний комплекс, навчальна лабораторія тваринництва, клініко-діагностична лабораторія,  знаходяться по вулиці Корольова, 39 навпроти Ботанічного саду імені Героїв-десантників).

Отож, у 2022-му Поліський національний університет (назва на той час і нині, а раніше був Житомирський національний агроекологічний університет, Житомирський сільськогосподарський інститут, Державна агроекологічна академія, Державний агроекологічний університет) відзначив своє 100-річчя. Тоді й було офіційно представлено талісман університету – ним став Поліський вовк, а також девіз «Semper fidelis» («Завжди вірний»). У контексті цього перед центральним корпусом встановили скульптури вовків із гербом Житомира та ЗВО, а всередині будівлі є вовки з дерева, опудало вовка  на сцені у залі для проведення заходів, на картинах у коридорах і кабінетах. У 2024-му в університеті  створили спілку «Люті Вовки», волейбольний клуб університету носить назву «Поліські вовки», зображення вовка активно використовують органи профспілка та Студентська рада, воно на афішах подій, що проходять в університеті, сувенірній продукції тощо.

Читайте також: Лавандовий “прованс” в центрі Житомира. ВІДЕО

«Вовк – один з головних  персонажів  українського тотемізму. Ціла низка дослідників вважає, що  він є однією із тотемних тварин племен, з яких сформувалася українська нація. Ознаки вовка як тотема найбільше поширені саме на Поліссі. Вовк уособлює сміливість. Як і сокіл, вовк також символізує волелюбність. Прагнення вовків до волі та свободи вражає, вони навіть у повному оточенні борються до кінця та лишаються вірними собі до останньої миті. Саме тому вовча символіка поширена серед українських повстанців і націоналістів, а також її використовують підрозділи захисників, які нині боронять країну. Ще вовки є символом вірності – своїм традиціям, поглядам та переконанням, принципам, цілям та ідеалам, своєму обов’язку, обраному шляху, вірності Україні», – зазначалося раніше на сайті Поліського національного університету.

  Читайте також: На районі: прогулянка Мальованкою у Житомирі – історія та сьогодення (ФОТО)

З вовками розібралися, а тепер про територію Поліського національного університету в центральній частині міста. Це свого роду студквартал, де кілька будівель (навчальні та допоміжні приміщення, гуртожитки) мають вихід на Університетську вулицю (факультет лісового господарства та екології розташований окремо трохи далі  в корпусі, який збудували у 2006-му), вулицю Фещенка-Чопівського і власне  Старий Бульвар (усім відомий блакитний корпус – пам’ятка архітектури та містобудування, зведена протягом 1894-1897 років як будівля Житомирського окружного суду, ззовні та всередині добре зберіглася до нашого час, зараз якраз її фарбують – освіжають колір, раніше провели реставрацію вхідних дверей, були замінені вивіски після зміни назви, розвіваються прапори України та ЄС).

Навколо університету багато старих дерев (дуби, липи, акація, каштани), сучасні насадження – ялини, декоративні кущі, квіти, є еко-альтанка, встановлена у рамках проєкту «Бюджету участі». У дворі  – зона для відпочинку під відкритим небом (алеї, лавки, скульптурні елементи, альпійські гірки, фруктовий сад, капличка). Навесні цього року біля Поліського національного університету (поряд із обеліском на честь загиблих під час Другої світової студентів, викладачів та співробітників) рідні Героїв, полеглих на війні з 2014 року, висадили алею дерев з іменними табличками, на факультетах є дошки загиблим у період АТО/ООС та повномасштабної війни випускникам і студентам.

Юлія Демусь

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here